Hossa spečatil postup Chicaga dvoma gólmi a asistenciou, Budaj má po sezóne

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA

CHICAGO - Hokejisti Chicaga a Ottawy sa stali ďalšími postupujúcimi do konferenčných semifinále v NHL. Chicago v 1. kole play-off vyradilo 4:1 na zápasy Minnesotu, Ottawa si rovnakým pomerom poradila s Montrealom.

Prvý mečbal v sérii s New Yorkom Islanders si vybojovali hráči Pittsburghu. Doma vyhrali 4:0, keď si čisté konto v prvom zápase v play-off od 20. apríla 2007 udržal Tomáš Vokoun. Čech zastavil 31 striel a vychytal druhý shutout v bojoch o Stanleyho pohár v kariére. Ľubomír Višňovský odohral za Islanders takmer 21 minút a bol na ľade pri dvoch inkasovaných góloch.

Pittsburgh - New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 28. T. Kennedy (Letang, B. Sutter), 29. D. Murray (Kunitz, Malkin), 34. Crosby (Iginla, Dupuis), 46. Letang (Crosby, P. Martin)

Ottawa rozhodla o postupe výhrou 6:1 v Montreale. V bránke Canadiens dostal po zranení Careyho Pricea príležitosť Peter Budaj, ktorý mal 23 úspešných zákrokov. "Senátori" vyhrali sériu v play off prvýkrát od roku 2007, kedy boli vo finále Stanley Cupu.

Tréner Michel Therrien sa vyhol priamej kritike Budaja. "Hrali sme dobre, tvrdo sme pracovali v útoku, ale súper nás z každej akcie trestal a dokázal využiť svoje šance," povedal kouč Canadiens.

Montreal - Ottawa 1:6 (1:2, 0:1, 0:3) - konečný stav série: 1:4
Góly: 20. Subban (A. Markov, Plekanec) - 3. Z. Smith (Kassian, Methot), 13. Conacher (Condra, Pageau), 32. Turris (Condra), 47. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 53. Conacher (Zibanejad), 57. Condra (Pageau, Kassian)
Peter Budaj (Montreal) mal 23 úspešných zákrokov a odchytal celý zápas.

Prvou hviezdou piateho stretnutia série medzi Chicagom a Minnesotou sa stal Marián Hossa. Slovenský krídelník sa na výhre Blackhawks 5:1 podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou. Hossa si v zápase počas vyše 18 minút na ľade pripísal aj dva plusové body. Michal Handzuš v drese Blackhawks odkorčuľoval 14 minút a pripísal si jednu strelu.

"Chceli sme po dvoch rokoch postúpiť do druhého kola a sme šťastní, že sa nám to podarilo. Minnesota má výborný tím, navyše im chýbalo aj pár hráčov a nebolo to jednoduché. Tešíme sa na druhé kolo," povedal zámorským médiám Hossa.

Chicago sa v druhom kole stretne so San Jose, alebo s Detroitom v prípade, že Red Wings otočia sériu s Anaheimom.

Chicago - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) - konečný stav série: 4:1
Góly: 16. MARIÁN HOSSA (Toews), 24. Kruger (Frolík, Keith), 27. MARIÁN HOSSA (Saad, Kruger), 31. Shaw (Bickell, Keith), 47. Sharp (Toews, MARIÁN HOSSA) - 31. T. Mitchell (Brodziak, Scandella)
Marián Hossa (Chicago) sa stal prvou hviezdou zápasu.

Viac o téme: Hossa Hokej NHL Chicago Play Off Ottawa Minnesota Semifinálne
  • Zdroj: SITA, TASR, nhl.com