Handzuš s asistenciou proti Minnesote, Crosbyho dvojgólový návrat nestačil

Kyle Brodziak a Michal HandzušKyle Brodziak a Michal Handzuš Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga zvíťazili aj vďaka jednej asistencii slovenského centra Michala Handzuša v druhom súboji 1. kola play off zámorskej NHL nad Minnesotou 5:2 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Crosby sa ukázal ako skvelý kapitán, keď za prvých osem minút dal dva góly. To už domáci viedli 3:1, keď skóre otvoril Jevgenij Malkin už v prvej minúte. Hostia ale duel napokon otočili, v ich drese odohral slovenský obranca Ľubomír Višňovský takmer 23 minút.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:

New York Islanders dokázal vyhrať na ľade Pittsburghu 4:3, sériu vyrovnal na 1:1 a pokazil tak návrat kapitánovi "tučniakov" Sidneymu Crosbymu. Ten síce strelil dva góly, ale ani to Pens na úspech nestačilo. Crosby, ktorý sa vrátil po zranení tváre z konca marca, sa ukázal ako skvelý kapitán, keď za prvých osem minút dal dva góly. To už domáci viedli 3:1, keď skóre otvoril Jevgenij Malkin už v prvej minúte. Hostia ale duel napokon otočili, v ich drese odohral slovenský obranca Ľubomír Višňovský takmer 23 minút. Prvý gól v play off a hneď víťazný strelil v 53. minúte Kyle Okposo. Islanders súpera tiež prestrieľali 42:33 a nechali zabudnúť na debakel 0:5 z úvodného zápasu série. "Toto je play off. Vždy má svoj charakter. Nič nemôžete podceniť. Teraz treba rýchlo otočiť list," povedal Crosby.

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 (3:1, 0:2, 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 1. Malkin (Iginla), 4. Crosby (Iginla, Malkin), 8. Crosby (Pascal Dupuis, Eaton) - 8. Moulson (Tavares, Streit), 26. C. McDonald (K. Aucoin, Ullström), 31. M. Martin (Josh Bailey, Nielsen), 53. Okposo (Moulson, Streit)

Montreal, za ktorý nechytal slovenský brankár Peter Budaj, ale jeho kolega Carey Price, doma vyhral nad Ottawou 3:1 a vyrovnal stav série na 1:1. Práve Price výborným výkonom položil základ úspechu, keď kryl 29 striel súpera. Canadiens chýbali tri zranené opory Lars Eller, Max Pacioretty aj kapitán Brian Gionta, ale tím sa stmelil a vyrovnal sériu. Senators nastúpili bez suspendovaného Erica Grybu, ktorý za zranenie Dána Ellera dostal dvojzápasovú suspendáciu.

Montreal - Ottawa 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) - stav série: 1:1
Góly: 24. R. White, 25. Gallagher (Galchenyuk, Prust), 39. Ryder (Rene Bourque, Subban) - 29. M. Michálek (Ch. Phillips, Benoit)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

V drese Blackhawks strelili po dva góly Patrick Sharp a Michael Frolík, Handzuš bol pri góle Sharpa na 3:1. V zápase odohral vyše 15 minút a zapísal si aj dva plusové body. Jeho krajan Marián Hossa nebodoval, na ľade bol vyše 20 minút. V United Center boli jastrabi lepší, tvrdší, rýchlejší, kombinačnejší a efektívnejší a viac ako solídny výkon podal ich brankár Corey Crawford. Potvrdili post víťaza Prezidentskej trofeje, teraz sa séria sťahuje do Minnesoty. "V prvom aj druhom zápase boli lepší. My sme boli horší. Videli ste to na vlastné oči," skonštatoval tréner Wild Mike Yeo.

Chicago - Minnesota 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) - stav série: 2:0
Góly: 9. Frolík (Shaw, Leddy), 21. Frolík (Keith, Hjalmarsson), 44. Sharp (P. Kane, HANDZUŠ), 55. Sharp (P. Kane), 60. Bickell (Shaw) - 38. Setoguchi (Matt Cullen, Zucker), 57. Scandella (Ch. Coyle, Matt Cullen)

Duel Vancouver - San Jose skončil po troch tretinách nerozhodne 2:2 a išlo sa do predĺženia, v ňom v 66. minúte o výhre hostí rozhodol Raffi Torres. Sharks vedú v sérii 2:0, lebo dokázali vyhrať obe stretnutia na ľade "kosatiek". Domácich môže prehra mrzieť o to viac, že vyrovnávajúci gól na 2:2 inkasovali z hokejky Patricka Marleaua 56 sekúnd pred koncom tretej tretiny. To už hostia hrali bez brankára a vyplatilo sa im to.

Vancouver - San Jose 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) - stav série: 0:2
Góly: 41. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 48. Kesler - 14. J. Thornton (B. Stuart, Burns), 60. Marleau (Dan Boyle, Pavelski), 66. Torres (Burns)

Viac o téme: NHL Crosby Chicago York New Islanders Minnesota Handzuš
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com