Lobotka očaril v Ajaxe výkonmi aj angličtinou: This is my sen!

Stanislav Lobotka počas rozhovoru s televízou Ajaxu Amsterdam
Stanislav Lobotka počas rozhovoru s televízou Ajaxu Amsterdam

AMSTERDAM – Trenčiansky odchovanec Stanislav Lobotka prežíva momentálne pekné obdobie. Na hosťovaní v Ajaxe Amsterdam sa mu darí a jeho výkony pochválil aj slávny Dennis Bergkamp. Bolo by však zaujímavé vidieť, ako sa na tréningoch dohovárajú. Angličtina mladého Slováka nie je totiž na veľmi vysokej úrovni a zrejme je skôr zdrojom zábavy, ako pomôckou pri dorozumievaní sa. Presvedčte sa sami a pozrite si video v článku!

Stanislav Lobotka (18) zjavne trávi svoje tínedžerské roky viac na trávniku ako v škole na hodinách angličtiny. S jeho výkonmi na ihrisku je vedenie klubu spokojné, s výrokmi počas rozhovoru pre klubovú televíziu už asi menej. Prvú časť vety, v ktorej Lobotka vyjadruje radosť z pôsobenia v Amsterdame zvládol obstojne. Potom však prichádza zaváhanie ,,This is my...sen as a small boy, but now it´s ...realita,“ vypomáhal si pri angličtine slovenčinou. Nuž, zjavne nie je jedným z tých, ktorí po odchode zo Slovenska na svoju rodnú krajinu kašlú.

Angličtina je však v tomto prípade, našťastie, zjavne druhoradá. Na adresu jeho výkonov na ihrisku totiž počuť najmä slová chvály. „Všimol som si ho hneď v prvom týždni, keď sem prišiel. Výborne pracuje s loptou. Takmer nikdy ju nestráca a môže hrať v strede poľa, ale aj napravo či naľavo," opísal svoje dojmy z Lobotku Dennis Bergkamp, niekdajšia superhviezda a v súčastnosti asistent trénera Ajaxu. Aj keď je pravdepodobné, že Lobotka začne sezónu v druhom tíme, všetko je preňho otvorené. V rezervnom tíme sa stretne s ďalšími mladými talentovanými hráčmi a bude mať šancu zabojovať o miesto na súpiske prvého tímu. „Má veľký potenciál, uvidíme ako sa budú preňho veci vyvíjať počas zvyšku sezóny," dodal Bergkamp.

Prestup slovenského mládežníckeho reprezentanta z tímu Trenčína do Ajaxu sa zrodil v rámci spolupráce medzi týmito klubmi koncom júna. Lobotka bol v holandskom tíme na stáži ešte v dorasteneckom veku a následne opäť zaujal trénera tohto mužstva Ronalda de Boera počas jeho návštevy na Slovensku.

 

 


Zdroj:
sportky.sk
Foto:
Youtube/Ajax.nl

DISKUSIA