Atlético rozdrvilo Betis a na vedúcu Barcelonu stráca len jediný bod

Diego Costa so spoluhráčmi oslavuje gól do siete BetisuDiego Costa so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Betisu Zdroj: SITA

SEVILLA - Futbalisti Sevilly zdolali v 10. kole španielskej ligy na svojom ihrisku Pamplonu 2:1. Prvýkrát od začiatku sezóny sa tak posunuli do prvej polovice tabuľky. Atlético Madrid rozstrieľal Betis Sevilla 5:0 a udržal sa bod za prvou Barcelonou.

Andaluskému tímu nahralo vylúčenie hosťujúceho stopéra Abellu po stiahnutí unikajúceho Gameira v 35. minúte. Desať minút po prestávke využil presilovku kapitán Ivan Rakitič, druhý gól pridal štvrť hodiny pred koncom Jairo Samperio.

Osasuna znížila tri minúty pred záverečným hvizdom zásluhou hlavičky Oriola Riera, Sevilla ale nedopustila opakovanie kolapsu z predchádzajúceho kola, kedy v posledných desiatich minútach stratila dvojgólové vedenie nad Valladolidom a nakoniec remizovala 2:2.

Atléticu pomohol doma proti Betisu rýchly vedúci gól. Pri debute v základnej zostave sa trafil talentovaný záložník Oliver Torres, ktorý na prvý ligový gól v kariére potreboval 13 sekúnd. Zaznamenal tak historicky najrýchlejší gól madridského celku. V La lige bolo skôr po úvodnom hvizde k videniu len deväť gólov, rekord drží Joseba Llorente z Valladolidu so siedmimi sekundami.

Po prestávke vylepšil skóre kanonier David Villa, ktorý najprv v 53. minúte využil center Filipeho Luiseho hlavou a za štyri minúty sa uvoľnil v pokutovom území a trafil sa ľavačkou. Následne navýšil svoje vedenie v tabuľke strelcov jedenástym zásahom Diego Costa a v nastavení uzavrel skóre Gabi .

Valencia prehrala regionálne derby na ihrisku Villarrealu vysoko 1:4 a zostáva jedenásta, zatiaľ čo jej súper drží prekvapivé štvrté miesto. Nováčikovi pomohol k vysokej výhre dvoma gólmi Mexičan Giovani Dos Santos, ktorý je so šiestimi gólmi štvrtým najlepším strelcom a v dnešnom zápase navyše trafil tyč a nepremenil penaltu.

Atlético Madrid - Betis Sevilla 5:0 (1:0)
Góly: 53., 57. a 90.+ D. Villa, 1. Ó. Torres, 65. D. Costa

San Sebastián - Almería 3:0 (1:0)
Góly: 13. a 50. Griezmann, 55. J. Ángel

Villarreal - Valencia 4:1 (2:0)
Góly: 50. a 84. G. dos Santos, 17. Uche, 22. H. Pérez - 63. R. Costa

FC Sevilla - Osasuna Pamplona 2:1 (0:0)
Góly: 55. Rakitič, 75. Samperio - 87. O. Riera, ČK: 35. Damia (Osasuna)