Real sa vytrápil s Málagou, Barcelona neskórovala a stratila prvé body v sezóne

Gólové oslavy hráčov RealuGólové oslavy hráčov Realu Zdroj: SITA

MADRID - V úvodnom sobotňajšom zápase 9. kola španielskej futbalovej Primera Division vyhral Real Madrid nad FC Málaga 2:0. V drese "bieleho baletu" sa strelecky presadili Angel Di María a v 90.+1 minúte z pokutového kopu aj Cristiano Ronaldo.

Prvú bodovú stratu v sezóne zaknihovala majstrovská FC Barcelona, ktorá remizovala na ihrisku Osasuny bez gólov. Za hostí nastúpil do hry v 68. minúte za Xaviho aj Argentínčan Lionel Messi, ale ani on nenašiel recept na domácich.

Vôbec prvú prehru v sezóne zaznamenali hráči Atletica Madrid, keď v sobotu večer nestačili na Espanyol Barcelona a prehrali najtesnejším rozdielom 0:1. Atleticu patrí v tabuľke druhé miesto s 24 bodmi, o jeden viac ma na vedúcej pozícii FC Barcelona.

Ani Atleticu, ani FC Barcelona sa tak nepodarí prekonať 45 rokov starý rekord La Ligy, ktorý naďalej drží Real Madrid. "Biely balet" v roku 1968 vyhral deväť úvodných zápasov sezóny, čo sa považuje sa najlepší štart klubu do nového ročníka. Atletico aj Barcelona od začiatku aktuálnej sezóny nenašli premožiteľa v úvodných ôsmich dueloch, v sobotu však oba tímy zakopli a od vyrovnaniu zápisu ich tak delilo iba jedno víťazstvo.

FC Valencia - Real Sociedad San Sebastián 1:2 (0:1)
Góly: 90.+3 Pabon - 41. Griezmann, 59. Gutierrez

Real Madrid - FC Málaga 2:0 (0:0)
Góly: 46. Di María, 90.+1 Ronaldo

Osasuna Pamplona - FC Barcelona 0:0

Espanyol Barcelona - Atletico Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 54. Courtois (vl.)