Skalica nedala šancu dvadsiatke, rozstrieľala ju 6:0

Brankár Skalice Patrik Romančík Brankár Skalice Patrik Romančík Zdroj: SITA

SKALICA - Domáci hokejisti sa zhostili úlohy favorita a už v úvodnej minúte otvorili skóre zápasu, keď Šátek zakončil spoluprácu prvej formácie - 1:0. "Záhoráci" si ešte v prvej tretine vypracovali bezpečný náskok. V 9. min sa radoval po bekhendovom blafáku Michal Romančík - 2:0. O minútu neskôr zvýšil na 3:0 René Školiak, keď využil Sabolovu nepozornosť. Brankár hostí nevedel, kde je puk a Školiak ho strelou pomedzi betóny vyhnal z bránky.

Od tejto chvíle domáci kontrolovali hru a hostia si vypracovali jedinú výraznú príležitosť až v 32. min, keď Gašpar zasúval puk za ležiaceho Romančíka. Domáci v priebehu celej druhej dvadsaťminútovky mali hru pod kontrolou a vypracovali si i viacero šancí. Najmä príležitosti Kutálka volali po góle. V 39. min sa Baroš vyznamenal výborným zákrokom - zneškodnil samostatný únik Šáteka.

V tretej tretine to najskôr vyzeralo akoby sa obe mužstvá snažili len dohrať zápas. Až v druhej polovici záverečnej časti zvýšil najskôr z bezprostrednej blízkosti pred Barošom na 4:0 Stieler. V 57. min si pripísal svoj premiérový zásah v extralige Dvonč. V 59. min v oslabení tvrdou strelou Mikéska stanovil konečnú podobu výsledku na 6:0.

HK 36 Skalica - HK Orange 20 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)
Góly: 1. Šátek (R. Školiak, Kutálek), 9. M. Romančík (Kropáč, Trška), 10. R. Školiak (Vyrůbalík, Barák), 51. Stieler (Ketner, Obdržálek), 57. Dvonč (M. Romančík, Jankovič), 59. Mikéska (B. Mráz, R. Preisinger)
Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil - Junek, Tvrdoň, 892 divákov

Zostavy:
Skalica:
P. Romančík - Barák, Vyrůbalík, Ketner, Trška, L. Kozák, Mikéska, Krejčiřík, Staňo - Šátek, R. Školiak, Kutálek - Obdržálek, Stieler, Lažo - Kropáč, B. Mráz, R. Preisinger - Dvonč, Jankovič, M. Romančík
Orange 20: R. Sabol (10. Baroš) - E. Černák, Valjent, Gachulinec, Luža, Predajniansky, Dinda, Bačik, Rusina - Tibenský, Mlynčár, Šimun - Rzavský, R. Gašpar ml., Horanský - P. Koyš, Dominik Rehák, K. Horvát - Skalický, Palovič

Štefan Mega, asistent trénera Skalice: "Po včerajšom zápase v Košiciach, z ktorého sme sa vrátili o tretej ráno, sme poprehadzovali zostavu, pretože sme vedeli, že nás bude čakať dobre organizované mužstvo. Zostavu sa nám podarilo namiešať, hneď v prvom striedaní sme dali gól, čo dosť ovplyvnilo zápas. Naše mužstvo sa potom chytilo, hráči dobre korčuľovali a po prvej tretine, ktorú sme vyhrali 3:0, sa dá povedať, že bolo o zápase rozhodnuté. Musím povedať, sme spokojní s výsledkom. Šesť gólov sa nám už dávno nepodarilo dať a pevne veríme, že po tomto zápase nás dobrý výkon nakopol a urobíme víťaznú sériu."

Ernest Bokroš, tréner 20-tky: "Myslím si, že dnes Skalici nám nevyšiel úvod stretnutia, hneď v prvom striedaní sme inkasovali, prvú tretinu sme prehrali 0:3, to ovplyvnilo celý vývoj stretnutia. My sme sa sústredili na svoj výkon, aj keď ten výsledok bol pre nás nepriaznivý. Vôbec sme sa nespoliehali na to, že Skalica hrala včera v Košiciach. Práve naopak, nám sa narušil zápasový rytmus, hrať menej zápasov za týždeň nie je výhoda. Musím povedať, že po striedaní brankárov nás Baroš podržal, škoda, že sme nevyužili tri čisté nájazdy, čo sme mali. Náš dnešný výkon, to nebolo ono, iné zápasy nám vyšli nám lepšie, je to však omladina."