Haščák prvým gólom v KHL rozhodol zápas, Petrohrad rozdrvil za jednu tretinu Lev Praha 5:0

Marcel HaščákMarcel Haščák Zdroj: SITA

MOSKVA - Slovenský útočník Marcel Haščák svojim premiérovým gólom v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) rozhodol v stredu o triumfe Dinama Riga na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 2:1. Haščák sa po dlhom čase opäť objavil v zostave lotyšského tímu a v 11. minúte zaznamenal vo svojom treťom ligovom vystúpení víťazný zásah.

Obranca Tomáš Starosta si pripísal jednu asistenciu pri prehre Jugry Chanty-Mansijsk s favorizovaným Metallurgom Magnitogorsk 2:5. Gólman Rastislav Staňa prispel 25 zákrokmi k výhre CSKA Moskva v Čerepovci so Severstaľom, v nájazdovom rozstrele ale prepustil miesto Iľjovi Proskurjakovovi.

Hráči Avangardu Omsku prerušili sériu troch prehier, keď na svojom ľade zdolali Ufu 2:1. V zostave domácich chýbali slovenskí legionári Ivan Baranka a Štefan Ružička, v drese Ufy sa neobjavil ich krajan Tomáš Záborský. Favorizovaný Petrohrad si poradil s Levom Praha 5:0, všetky góly zaznamenal až v záverečnej tretine.

Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 49. Popov, rozh. nájazd Sjomin – 45. Pihlström

Barys Astana – Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Romanov, 13. Paňšin, 26. Boyd, 31. Romanov, 48. Savčenko – 8. Milovzorov

Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Kňazev, 25. Sitnikov (STAROSTA) – 3. Antipin, 8. Lee, 9. Zaripov, 11. Malinovskij, 27. Timkin

Avtomobilist Jekaterinburg – Traktor Čeljabinsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Lepistö, 31. Golyšev

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Riga 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 49. Apaľkov – 9. Meija, 11. HAŠČÁK

Severstaľ Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Stoljarov, 27. Kazakovcev – 16. Pervyšin, 27. Reid, rozh. nájazd Zajcev

Spartak Moskva – Sibir Novosibirsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 28. Kulik

SKA Petrohrad – HC Lev Praha 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 45. Tichonov, 49. Sigariov, 53. Červenka, 59. Šipačjov, 60. Makarov

Dinamo Minsk - Metallurg Novokuzneck 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly: 26. Zacharov, 37. a 50. Platt, 56. a 60. Kaljužnyj – 10. a 45. Žafjarov

Medveščak Záhreb - Admiral Vladivostok 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Jessiman, 26. Ellison, rozh. nájazd premenil Ellison – 42. a 45. Bortnikov

Donbass Doneck - Amur Chabarovsk 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Nedorost, 10. Wirtanen), 18. Jakuceňa, 25. Morozov, 49. Kašpar – 4. Stěpanov