Šok z Mytišči: Slovan do tretice vyhral dôležitý zápas s favoritom!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYTIŠČI - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase KHL na ľade Atlantu Mytišči najtesnejším rozdielom 1:0 a ukončil tak štvorzápasovú sériu prehier. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa po slabej prvej tretine dostali na začiatku druhej časti do tempa a v 26. minúte sa ujali vedenia zásluhou Juraja Mikúša. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí na góly, ale obaja brankári predvádzali výborné výkony. Skóre sa tak už nezmenilo.

Zápas nemal zo začiatku príliš vysoké tempo, hralo sa najmä v strednom pásme a ani jedno z mužstiev sa v útoku nevedelo výraznejšie presadiť. Po hluchej päťminútovke sa o slovo prihlásili domáci, ktorí niekoľkými pokusmi otestovali súperovho brankára. Janus sa zapotil najmä po strele Michnova z 9. minúty, keď dobrým zásahom betónom zachránil. Gólman Slovana si udržal čisté konto aj v 12. minúte, keď lapačkou zneškodnil strelu Kadeikina, ktorý sa ocitol v čistej gólovej šanci. Slovan toho v úvodnej tretine príliš nepredviedol. Pred súperovho brankára Galimova sa dostal len sporadicky a keď už, tak si domáca obrana s jeho útokmi poľahky poradila. Nebezpečnejšie boli iba dve delovky Sigaleta od modrej. V závere tretiny predsa len mohol ísť Slovan do vedenia, no Hudáček nedokázal poslať puk do úplne odkrytej bránky.

V úvode druhej časti sa obraz hry zmenil. Hráči Slovana boli oveľa aktívnejší a po niekoľkých pološanciach sa v 26. minúte dočkali úvodného gólu. Vondrka prihral voľnému Škoulovi, ten nahodil puk na Galimova a Juraj Mikúš ho doklepol do siete - 1:0. Na druhej strane sa vo výbornej príležitosti ocitol Niskala, no obetavý Štajnoch sa mu hodil do strely. Domácim sa naskytli dve výborné možnosti na vyrovnanie v 33. minúte. Najprv sa po chybe obrany hostí ocitol sám pred bránkou Arťuchin, no otočený chrbtom výborného Janusa neprekonal a brankár hostí iba niekoľko sekúnd na to lapačkou zneškodnil pokus Gluchova. Ani v ďalšom priebehu tempo neustalo. V 36. minúte našiel Miklík na ľavom kruhu Bližňáka, ale Galimov druhý puk za svoj chrbát nepustil. Slovan nevyužil ani prečíslenie troch na dvoch, keď sa Sersen rozhodol namiesto prihrávky pre strelu a s tou si gólman Mytišči poradil.

Prvé vylúčenie v zápase prišlo až v 41. minúte, keď išiel na trestnú Škoula. Domácim sa tak naskytla ideálna situácia na vyrovnanie, ale vôbec s ňou nenaložili dobre, keď ani raz nevystrelili na bránku. "Belasí" sa v ďalších minútach sústredili na obranu stredného pásma, s čím si domáci dlho nevedeli rady. DO útočného pásma sa dostali až v 48. minúte, ale Michnovova strela z uhla neznamenala nebezpečenstvo. O minútu neskôr však prišla veľká chyba Štajnocha, ktorý ako posledný stratil puk v strednom pásme. Za ním sa rozbehol Koľcov, no zároveň vyštartoval z bránky aj Janus, ktorý ho zastavil aj za cenu faulu. Najlepší muž zápasu potvrdil výborný výkon, keď zlikvidoval aj nariadené trestné strieľanie Koľcova. Atlant v závere vystupňoval tlak a na bránku súpera lietal jeden puk za druhým. Slovan v závere už iba vyhadzoval puky z vlastnej tretiny, no tesný náskok už udržal. Pripísal si tak prvé víťazstvo na tripe a zároveň ukončil štvorzápasovú sériu prehier.

"Belasí" zakončia tretí trip na súperových klziskách v piatok 1. novembra o 16.30 h na ľade SKA Petrohrad. Potom ich už čaká štvorzápasová domáca šnúra, ktorú odštartujú 13. novembra o 19.00 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 26. J. Mikúš (Škoula, Bartovič)
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Safiullov - Palej, Lazarev, 5200 divákov

Atlant: Mytišči: Galimov - Novopašin, Niskala, A. Petrov, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin - Kablukov, Konstantin Koľcov, O. Jašin - Engqvist, I. Radulov, Šmeľov - Trubačov, Gluchov, Arťuchin - Michnov, Haataja, Kadejkin

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Kutlák, Štajnoch - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, A. Šťastný, Netík - M. Daňo, Matoušek, L. Hudáček - T. Mikúš, R. Mráz

Rostislav Čada, tréner Slovana (pre hcslovan.sk): "My sme posledné dva zápasy začali zle a vďaka zlému úvodu sme ich prehrali. Dnes večer sa nám podarilo splniť prvú úlohu - odohrať dobre prvú tretinu. Počas celého zápasu mužstvo dobre bránilo v strednom a obrannom pásme, súperovi nedovolilo vytvoriť si čisté gólové šance. Podržal nás brankár Janus a to nielen tým, že chytil trestné strieľanie."
Viac o téme: Hokej KHL Slovan Atlant Mytišči
  • Zdroj: športky, TASR, SITA