Slavia deklasovala Senec, česť Sloveniek zachránilo Partizánske

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SENEC - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014:

HK Slávia Partizánske - DHK Baník Most 27:25 (17:12)
Najviac gólov: Kertészová 9, Michnová 9/5, Šimáková 4 - Borovská 5, Martinková, Weisenbilderová, M. Vysloužilová, Růčková po 3, Beňušková 3/1
Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 3 - 3, ČK: 53. Borovská (Most) za tri vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 600 divákov

Domáce začali hneď zostra (3:0 v 3. min), ale hráčky Baníka v 12. min vyrovnali Beňuškovou z pokutového hodu na 4:4. Partizánčanky však boli naďalej pri chuti, šnúrou siedmich gólov sa v 23. min odpútali už na 13:6. Darilo sa predovšetkým reprezentantkám v drese Slávie Kertészovej (7-krát skórovala v I. polčase) a Michnovej (6), oporou v bránke bola Súlovská. Hostky do prestávky ešte skorigovali na 12:17. Most sa po zmene strán snažil doťahovať, v 53. min Dvořáková znížila na 22:24, ale Partizánske už cenné víťazstvo z rúk nepustilo (27:25).

Predohrávka 15. kola:
ŠKP Piccard Senec - DHC Slavia Praha 16:40 (9:19)
Najviac gólov: Palková 6, Štetáková 5/1, Štefíková 2 - Chmelařová 10, Kordovská 9/3, Jedličková 7, Stellnerová 5, Rajnohová 5/2
Pok. hody: 4/1 - 7/6, vylúčené: 5 - 5, ČK: L. Dudová (Senec) za faul, rozhodovali: Haščík a Sivák (obaja SR), 50 divákov

Slavia strelila v úvodnej päťminútovke štyri góly a udala tón duelu. V 21. min hosťujúca Jedličková zvýšila na dvojciferný rozdiel (14:4) a Pražanky išli s desaťgólovým náskokom aj na prestávku (19:9). Aj v druhom dejstve to bola jednoznačná záležitosť hostiek, ktorým Senčanky nedokázali konkurovať a napokon utrpeli vysokú prehru 16:40.