Vo WHIL sa darilo domácim tímom: Zlín rozdrvil Senec, Olomouc Jindřichov Hradec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola WHIL (Women´s Handball International League) hádzanárok:

HC Zlín - ŠKP Piccard Senec 45:21 (24:8)
Najviac gólov: Š. Marčíková 8/2, K. Novotná a A. Tóthová po 6 - D. Kodajová 8/5, Palková 5/1, Štefíková 4
Pok. hody: 2/2 - 6/6, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 290 divákov

V dueli dvoch tímov zo spodných priečok tabuľky sa tešili z jednoznačného víťazstva hádzanárky Zlína. Domáce hráčky predčili súpera vo všetkých smeroch a už po prvom polčase viedli o 16 gólov. Hádzanárky Senca po zmene strán nedokázali znížiť nepriaznivý stav, naopak Zlínčanky ešte zveľadili svoj náskok a napokon zvíťazili 24-gólovým rozdielom.

DHK Zora Olomouc - TJ Jindřichov Hradec 29:13 (14:4)
Najviac gólov: Růžičková 7/6, Salašová 5, Ždánská 4 - Eliášová a Krupicová po 4, Jonová 2
Pok. hody: 6/6 - 4/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 180 divákov

Domáce diktovali tempo a rýchlo si utvorili upokojujúci náskok. Od stavu 6:3 dali 5 gólov v rade na 11:3 a v tej chvíli prakticky bolo rozhodnuté. Zora vyhrala prvý polčas 14:4, neskôr viedla 16:6 aj 17:7, ba dokonca 21:8. Hráčky Olomouca ťažili najmä z bleskových protiútokov, trošku poľavili až v záverečnej fáze zápasu, ktorý však jednoznačne dotiahli proti Jindřichovmu Hradcu do úspešného konca - 29:13.