Iuventa bodovala aj v 2. kole WHIL, hádzanárky Šale vyhrali nad Zlínom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

ŠAĽA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 33:22 (20:12)
Najviac gólov: Szarková 10/5, Bujnochová 5 - Nudniová a Hradilová po 4
Pok. hody: 7/6 - 3/3, vylúčené: 5 - 5, ČK: Marčíková (Zlín) za hrubý faul, rozhodovali: Oťapka, Sivák (obaja SR), 500 divákov
Domáce dominovali od začiatku stretnutia a na palubovke boli lepším tímom. V druhom polčase dostala príležitosť celá lavička Šale, ale hosťujúce hráčky výsledok nedokázali skorigovať.

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 24:29 (12:11)
Najviac gólov: Růžičková 8/1, Berová 5, K. Salčáková 3 - Tregubovová 7, Kiridžičová 6, Rebičová 5
Pok. hody: 11/6 - 8/5, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Horáček, Novotný (obaja ČR), 220 divákov
Napriek päťgólovému víťazstvu Michaloviec to bol vyrovnaný duel. V prvom polčase sa tímy striedali vo vedení, v závere ho strhla na svoju stranu domáca Zora. Od 45. min prevzali iniciatívu Zemplínčanky a rozhodli o svojom triumfe. Oba tímy odohrali jubilejný 250. zápas vo WHIL.

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 26:25 (10:13)
Najviac gólov: Beňušková 6, M. Janoušková a Růčková po 4 - Hrbková 11/1, Polachová 4
Pok. hody: 1/0 - 1/1, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Opava, Válek, 850 divákov
Hosťujúce hráčky v 7. min viedli 6:3. Tento náskok si udržali až do 42. min, keď domáce vyrovnali na 17:17. Od tohto momentu sa bojovalo o každú loptu. V poslednej minúte strhla víťazstvo na stranu Mostu Vítková.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Slávia Partizánske 17:23 (9:9)
Najviac gólov: J. Matoušková 6/3, Krupicová 3/1, Kohoutová a Maryšková po 3 - J. Vargová 5, Szökeová, Kertészová, Blažeková a Michnová po 3
Pok. hody: 6/4 - 1/1, vylúčené: 0 - 2, rozhodovali: Pavlák, Točík (obaja ČR), 107 divákov
V rýchlom a bojovnom zápase bol prvý polčas vyrovnaný. Oba tímy hrali výborne v obrane. Súboj sa zlomil šnúrou štyroch gólov Partizánskeho od 41. min, vďaka ktorým získali hosťujúce hráčky rozhodujúci náskok.