Hancko môže zmeniť dres: Slovenská hviezda hlavným prestupovým cieľom španielskeho giganta!

Radosť Dávida HanckaRadosť Dávida Hancka Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

MADRID - Slovenský futbalový reprezentant a aktuálne stopér holandského Feyenoordu Rotterdam Dávid Hancko sa podľa španielskych médií ocitol v hľadáčiku španielskeho giganta.

26-ročná slovenská opora zadných radov holandského vicemajstra je podľa denníka Marca hlavným prestupovým cieľom Atlética Madrid, ktoré v španielskej La Lige obsadilo konečnú štvrtú priečku a opäť tak nebude chýbať v skupinovej fáze Ligy majstrov.

"Podľa dostupných zdrojov je Hanckova hodnota pre Atlético dostupná. Dvere na odchod z klubu má otvorené a aj preto Los Colchoneros už zaslali ponuku na jeho prestup," píše denník a aj keď presnú prestupovú čiastku neuvádza, skôr sa špekulovalo o požiadavkách Feyenoordu okolo 30 miliónov eur. Na dohode sa má začať intenzívne pracovať potom, čo Atlético uzavrie v najbližších dňoch transfer Robina Le Normanda z konkurenčného Real Sociedad. 

Atlético chce Hancka zaradiť na ľavú stranu stopérskeho dua či tria namiesto klub opúšťajúceho Maria Hermosa a okrem jeho výborných defenzívnych zručností madridského giganta zaujala aj jeho na obrancu veľmi slušná strelecká produktivita. Slovenský reprezentant, ktorý sa s tímom aktuálne pripravuje na vstupný duel na ME v Nemecku proti Belgicku, zaznamenal v minulej sezóne sedem gólových zásahov a jeden z nich práve v Lige majstrov na pôde Atlética. 

Prestup Hancka, ktorý má v Rotterdame kontrakt platný ešte ďalšie štyri roky a ktorého trhová hodnota sa pohybuje okolo 35 miliónov eur, bude zaujímať aj jeho bývalý klub pražskú Spartu. Tá má totiž zaistené percentá zo zisku z predaja z jeho ďalšieho prestupu. 

Viac o téme: Feyenoord Rotterdam Atlético Madrid CF Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Football Espaňa
  • Zdroj: Športky, Marca

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy