Tatran vkročil do finále víťazne, Topoľčany zdolal o deväť gólov

Alexander Radčenko z PrešovaAlexander Radčenko z Prešova Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vykročili vo finále za obhajobou majstrovského titulu. Zverenci trénera Petra Hatalčíka zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí finálovej série play-off extraligy mužov 2013/2014 nad HK Topoľčany 33:24 (18:13) a domácu pôdu využili na získanie vedenia 1:0 na zápasy. Prešovčania predĺžili svoju víťaznú šnúru v najvyššej slovenskej súťaži už na 47 zápasov. Druhé finále je na programe v sobotu 17. mája od 18.00 h v Topoľčanoch.

Lepšie vstúpili do duelu hostia, ktorí v 4. min viedli 3:1. Prešovčania sa však rýchlo spamätali a šnúrou štyroch gólov otočili na 5:3. Keď viedli v 12. min 8:4 zdalo sa, že hráči Tatrana ovládnu dianie na palubovke, ale Topoľčanci sa po štvrťhodine hry dotiahli na 8:9 a držali krok s favoritom. Hostia však nezvládli záverečnú osemminútovku I. polčasu, keď od stavu 11:12 päťkrát za sebou inkasovali a na prestávku išli za stavu

Prešovčania po zmene strán zvýšili svoje vedenie na 24:15 a v pohode kráčali za očakávaným víťazstvom. Hostia skorigovali v 55. min na 23:29. Záver patril opäť domácim, ktorí sa mohli, hoci už nedosiahli dvojciferný náskok, tešiť z víťazstva o deväť gólov (33:24).

Tatran Prešov - HK Topoľčany 33:24 (18:13) - stav série 1:0

Zostavy a góly:
Tatran: Krupa, Verkič - Rábek 5, Hrstka 2/1, M. Urban 1, D. Krok, Krištopans 6, Radčenko 2, Tumidalský 3, T. Urban 5/1, Číp, Guzy 1, Pejovič 4, Krzysztofik, Antl 2/1, Petro 2
Topoľčany: Drápal, M. Meluš - Greguš, Valent 3, B. Sivák 2, Klačanský 4/1, Šupčík, Ivanicja 4, M. Briatka, Cigáň 2, P. Hruščák 2, Jadroň, Slaninka 4, Donoso 2, Žilinčík 1

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 1568 divákov