Topoľčany posunul do finále s Prešovom sedmičkový rozstrel

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Vo finále play off hádzanárskej extraligy mužov sa stretne Tatran Prešov s HK Topoľčany. Rozhodol o tom piaty duel vyrovnanej semifinálovej série, ktorý napokon po výsledku 29:29 vyvrcholil sedmičkovým rozstrelom. V ňom Topoľčanci zvíťazili 5:4 a po triumfe 3:2 na zápasy sa tešili z postupu do finále.

HC Sporta Hlohovec - HK Topoľčany 29:29 (18:16) - 4:5 na 7 m hody
Najviac gólov: Mazur 11/5, Ďuriš 5/1, Zaťko a Baláž po 4/1 - Hruščák 12/4, Masaryk 5, Valent 4, Cigáň 4/3. Vylúčení: 7 - 7, ČK: 60. Zaťko (Hlohovec - za tri vylúčenia), 7 m hody: 9/14 - 10/10
/konečný stav série: 2:3 - Topoľčany postúpili do finále/

Do rozhodujúceho piateho stretnutia vstúpili lepšie domáci hádzanári, ktorí zásluhou Ďuriša viedli v 5. minúte 4:2. Následne sa však dostali k slovu Topoľčany a sériou piatich gólov v rade, dvoch pri vlastnom oslabení, sa dostali do vedenia 7:4. Ani im sa však nepodarilo udržať vytvorený náskok a do konca polčasu si tesné vedenie udržiavala prevažne Sporta, ktorá po úvodnej tridsaťminútovke viedla 18:16.

Hosťom však vyšiel vstup do druhého dejstva. Zaznamenali tri góly v rade, no následne sa hra zdramatizovala a postupom času padalo čoraz menej gólov. V závere stretnutia sa hostia dostali do trháku o gól v pomere 29:28, no po zvyšok duelu sa museli brániť početnej prevahe Sporte. Tej sa podarilo 66 sekúnd pred koncom vyrovnať, posledné slovo však mohol mať hosťujúci Hruščák, ktorý svoj pokus z deväťmetrovej hranice od brány nepremenil. Po výsledku 29:29 tak museli o postupujúcom rozhodnúť sedmičky. V rozstrele sa hostia z piatich pokusov nepomýlili ani raz a po zaváhaní Mažára sa tešili z postupu do finále.