Šaľa prešla cez Partizánske, vo finále štvrtýkrát v rade proti Michalovciam

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŠAĽA - V národnom finále play off medzinárodnej WHIL sa štvrtýkrát v rade stretnú hádzanárky Slovana Duslo Šaľa a Iuventy Michalovce. Rozhodlo o tom nedeľňajšie štvrté semifinále, v ktorom Šalianky zdolali na domácej palubovke Sláviu Partizánske 32:22 a v celej sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

V posledných troch edíciách boja o národný titul ťahali Šalianky s východniarkami vždy za kratší koniec v pomere 0:3 na zápasy, na zisk jubilejného desiateho pohára pre majstra SR tak čakajú už deväť rokov. Iuventa zavŕšila v uplynulej sezóne zlatý hetrik a v histórii klubu bude bojovať o siedmy slovenský triumf, štvrtý za sebou.

Finálová séria štartuje v sobotu 10. mája o 17.30 h na palubovke Michaloviec, druhý duel je na programe nasledujúci deň o 10.30 h.

Slovan Duslo Šaľa - Slávia Partizánske 32:22 (18:9)
Najviac gólov: Bíziková 8, Szarková 7/1, Trochtová a Súkenníková 4 - Michnová 5/1, Blažeková a Kertészová po 4. Rozhodovali: Čanda - Brunovský, Vylúčené: 4 - 0, 7 m hody: 2/1 - 3/1, 600 divákov
/konečný stav série: 3:1 - Šaľa postúpila do finále/

Šalianky mali raketový vstup do stretnutia a finálovú účasť držali od začiatku vo svojich rukách. V 6. minúte zvýšila Kodajová už na 5:0, na čo zareagoval tréner Partizánskeho Peter Olšavský oddychovým časom. Ani ten však hosťujúcim hráčkam nepomohol a v nasledujúcich šiestich minútach inkasovali ďalšie tri góly z hry. Až za nepriaznivého stavu 0:8 sa do streleckej listiny zapísala Gajdošová, Šaľa však pohodlný sedemgólový náskok zo svojich rúk nepustila. Nevydarená desaťminútovka zo strany Slávie sa prejavila aj v obraze polčasového skóre, Šalianky viedli o deväť gólov 18:9.

Duslo na začiatku druhého dejstva svoj náskok ešte zveľadilo na rozdiel desiatich gólov a na úspešné pokusy Partizánskeho zdramatizovať duel odpovedalo rovnakou kartou. Pätnásť minút pred koncom zvýšila Súkenníková už na 25:13, dominanciu Šale podčiarkla v 52. minúte gólom na 30:16 Pócsíková. Pri streleckej chuti z domáceho družstva boli hlavne Rebeka Bizíková (8 gólov) so Simonou Szarkovou (7/1). Šaľa napokon triumfovala 32:22 a vo finále sa štvrtýkrát v rade stretne s Michalovcami.