Ölvecký ostáva v Česku: Dohodol sa s konkurenčným Chomutovom

Peter Ölvecký
Peter Ölvecký

CHOMUTOV - Slovenský hokejový útočník Peter Ölvecký po odchode z českého extraligového tímu HC Vítkovice Steel nezostal dlho bez zamestnávateľa, na spolupráci do konca sezóny sa dohodol s konkurenčným Chomutovom.

Tridsaťročný center či krídelník odohral za mužstvo z Ostravy dovedna 12 duelov, nazbieral v nich 5 kanadských bodov za 3 góly a 2 asistencie. Petrovi Ölveckému sa vedenie ostravského klubu rozhodlo nepredĺžiť zmluvu, ktorú mal na jeden mesiac. Rodák z Nových Zámkov v aktuálnej sezóne absolvoval dvanásť zápasov Tipsport ligy s bilanciou 3 góly a 3 asistencie za Duklu Trenčín, v polovici novembra zamieril do Vítkovíc.


V minulosti hral Ölvecký za Slovan Bratislava v KHL, švédskom Växjö či popradskom HC Lev. Vyskúšal si aj zámorskú NHL, v ktorej si za Minnesotu a Nashville pripísal 32 štartov (2+5). Severočeský Chomutov zároveň v stredu potvrdil, že obrancovia Sergej Pereťagin a Brett Skinner uspeli na skúške a v klube zostávajú do konca aktuálneho súťažného ročníka. V Chomutove pôsobia ďalší dvaja Slováci - beci Adam Jánošík a Tomáš Harant.


Tagy: Piráti Chomutov Peter Ölvecký

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hc-vitkovice.cz

DISKUSIA