Cleveland opať bez prehry: LeBron a spol. vedú v sérii už 2:0

LeBron James
LeBron James

CLEVELAND - Aj štvrtkový desiaty zápas basketbalistov Clevelandu v tohtoročnom play-off NBA sa skončil ich víťazstvom, a to 108:89 nad Torontom v druhom stretnutí finále Východnej konferencie.

Cavaliers vedú nad Raptors 2:0 a sotva sa dá predpokladať, že by im jediný kanadský tím v súťaži mohol zabrániť v prieniku do rozhodujúcej série o Trofej Larryho O'Briena. "Neutekáme z boja. Môžu nás už pochovávať, ale my sme stále nezložili zbrane. Odmietam tomu veriť," tvrdí torontský tréner Dwane Casey.


Odštartovať play-off desiatimi víťazstvami sa v minulosti podarilo iba Los Angeles Lakers (1989, 2001) a San Antoniu (2012). 

K čerstvému okrúhlemu úspechu "Cavs" vo vyraďovacej časti prispel Kyrie Irving dvadsiatimi šiestimi bodmi, Kevin Love devätnástimi. Posledný člen veľkej trojky LeBron James dosiahol svoje pätnáste triple-double vo vyraďovačke (23 bodov, 11 doskokov, 11 asistencií) a medzi najlepšími strelcami poskočil už na štvrté miesto histórie pred Shaquilla O'Neala. Na otázku, či by Clevelandu nezaškodila na ceste do očakávaného veľkého finále NBA aspoň jedna prehra, James rezolútne odpovedal: "Nechceme prehrať." Tretí duel série hranej na štyri víťazstvá bude v sobotu v Toronte. 

Finále play-off NBA - štvrtok - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá): 

VÝCHODNÁ KONFERENCIA 
Cleveland - Toronto 108:89 (30:28, 32:20, 24:21, 22:20) - stav série 2:0 
Najviac bodov: Irving 26, L. James 23 (11 doskokov, 11 asistencií), Love 19 - DeRozan 22, Ross, Joseph a James Johnson po 11 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA