Majster sveta opúšťa Wolfsburg: Prestup Draxlera je už spečatený!

Julian Draxler
Julian Draxler

WOLFSBURG - Nemecký futbalista Julian Draxler sa s francúzskym klubom Pariž St. Germain dohodol na kontrakte na štyri roky. Ku skompletizovaniu prestupu z VfL Wolfsburg chýba už len zdravotná prehliadka, obe strany sa zaviazali nezverejniť finančné podrobnosti.

"V minulých dňoch sme mali intenzívne a konštruktívne rokovania s PSG, hráčom a jeho zástupcami. Som presvedčený, že sme dospeli k výsledku, ktorý bude k spokojnosti všetkých zainteresovaných," povedal športový riaditeľ VfL Olaf Rebbe. "Samozrejme, že ma mrzí Julianov odchod, je vynikajúci futbalista. Aj v posledných stretnutiach odovzdal maximum a dokázal, ako je náš klub preňho dôležitý. Dúfam, že presun do Francúzska mu ponúkne novú výzvu," uviedol na oficiálnom klubovom webe tréner Wolfsburgu Valérien Ismaël.

Podľa agentúry DPA zaplatil úradujúci francúzsky šampión za 23-ročného ofenzívneho stredopoliara 42 miliónov eur. Dvadsaťsedemnásobný reprezentant pôsobil v drese "vlkov" od konca augusta 2015, keď prišiel z konkurenčného Schalke 04 Gelsenkirchen. Odohral 34 zápasov v I. bundeslige, strelil v nich päť gólov, v Lige majstrov pridal deväť vystúpení a tri zásahy. Dovedna opúšťa najvyššiu nemeckú súťaž s bilanciou 153 duelov a 23 gólov.


Tagy: PSG Julian Draxler VfL Wolfsburg

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA