Slovensko čaká zápas roka: Súperom omladený tím olympijských víťazov

Hráči Slovenska v zápase Svetovej ligy
Hráči Slovenska v zápase Svetovej ligy

NOVÁKY – Vodnopólový sviatok roka sa blíži a vďaka kamerám športovej televízie 213 môžu byť fanúšikovia z celého Slovenska pri tom. V Národnom centre vodného póla sa predstaví Srbsko – víťaz olympijských hier v Riu, úradujúci majster sveta a Európy, ktorý vyhral v posledných štyroch ročníkoch Svetovú ligu.

"Ozajstná lahôdka. Fanúšikovia favorizujú Srbsko, ale ich nominácia na zápas nám ponúka šancu na dobrý výsledok. Verím, že si užijeme zápas podobný tomu, aký sme zažili na majstrovstvách Európy v Belehrade," opísal komentátor 213 Patrik Pavelka.

Tréner olympijských víťazov z Ria Dejan Savič nominoval na zápas 3.kola Svetovej ligy európskej časti kvalifikácie mladých hráčov a tento výber by mohol byť zdolateľný.

"Aj mladí hráči sú v Srbsku rovnako silní ako starší. Nepovedal by som, že sila súpera klesne vďaka veku o viac ako desať percent. Niekedy dokonca mladší sú nebezpečnejší ako skúsení hráči, ktorí sa nemusia ukázať. Budem rád, ak dokážeme so súperom držať krok a predvedieme pekné predstavenie pre divákov na tribúnach a pri televíznych obrazovkách," povedal pre 213 asistent trénera slovenskej reprezentácie Peter Nižný.

"Zázraky sa dejú a ja verím, že naši chlapci môžu v zápase prekvapiť. Hráme v plnej zostave pred skvelými fanúšikmi v Národnom centre vodného póla v Novákoch, ktoré bude vypredané do posledného miesta. Verím v dobrý výsledok," ponúkol svoj pohľad komentátor. Spolu s ním bude pri mikrofóne 213 bývalý dlhoročný reprezentant a šesťnásobný najlepší vodný pólista Slovenska Karol Bačo mladší. O rozhovory sa postará redaktor Ján Šiller.

Zápas základnej A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy sa hrá v utorok 10. januára o 18.00 h a priamy prenos sa začne o dvadsať minút skôr. V aktuálnej edícii Svetovej ligy odohrali Slováci zatiaľ dve stretnutia. V novembri v Košiciach zdolali Nemcov 10:7 a v decembri v Bukurešti podľahli domácim 10:12. V tabuľke im patrí druhé miesto za Srbmi.

Nominácia Slovenska: Tomáš Hoferica, Jaroslav Úradník - Lukáš Seman, Lukáš Ďurík, Juraj Zaťovič, Martin Kolárik, Krisztián Polovic, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Patrik Tkáč, Samuel Baláž, Úradník Michal, Marek Molnár, Adam Furman

Nominácia Srbska: Dimitrije Rističevič, Lazar Dobožanov - Filip Radojevič, Dušan Mandič, Viktor Rašovič, Nikola Jakšič, Radomir Drašovič, Nemanja Vico, Djordje Lazič


Tagy: Slovensko Srbsko Vodné pólo 213

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA