Muguruzovej slová po bezproblémovom postupe: Bez diskusie... Najrýchlejší postup do finále!

Garbine Muguruzová-Blancová a Magdaléna Rybáriková
Garbine Muguruzová-Blancová a Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala za 64 minút 1:6, 1:6 so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou nasadenou ako štrnástou v stretnutí štvrtkového semifinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). Niekdajšia dvojka systému Muguruzová-Blancová, teraz 15. v hodnotení, bude v sobotu vo finále čeliť úspešnej z nasledujúceho zápasu Venus Williamsová (USA-10) - Johanna Kontová (V. Brit.-6).

Muguruzová bola po jasnom triumfe nad Rybárikovou spokojná. "Bol to môj doposiaľ najrýchlejší postup do grandslamového finále.  Bez diskusie som zahrala veľmi dobre. Magda je nesmierne talentovaná hráčka, má za sebou skvelý turnaj. Ja som však vstúpila na kurt so super sebavedomím. Určite mi dnes pomohlo, že v porovnaní so súperkou som už mala skúsenosti so súbojmi takejto dôležitosti. Dúfam, že mi to takto vydrží aj na posledný zápas a ten dopadne v môj prospech. Ťažko sa mi porovnáva moja terajšia forma s tou, ktorú som mala vlani pri celkovom triumfe na Roland Garros," povedala v interview pre organizátorov.


"Na Wimbledone som si finále už zahrala, moja terajšia trénerka Conchita Martínezová v ňom dokonca uspela. Vie teda, ako na to, už dva týždne mi dáva cenné rady. Jej prítomnosť v mojom zázemí sa zatiaľ ukazuje ako mimoriadne prospešná a verím, že to bude platiť aj na sobotu. Postup do grandslamového finále je vždy veľkolepou udalosťou. Bez ohľadu na meno súperky túžim po víťazstve," dodala Muguruzová-Blancová.


Tagy: Magdaléna Rybáriková Garbine Muguruzová-Blancová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA