Neymar definitívne opúšťa Barcelonu: VIDEOodkaz od hviezdneho Messiho!

Lionel Messi a Neymar oslavuju gól
Lionel Messi a Neymar oslavuju gól

BARCELONA - Brazílsky futbalista v službách FC Barcelona Neymar v sprievode svojho otca v stredu ráno na stretnutí s predstaviteľmi klubu oznámil rozhodnutie opustiť FC Barcelona. Informuje o tom na svojej oficiálnej webstránke katalánsky veľkoklub.

Klub upozornil Neymarovcov na výstupnú klauzulu v platnom kontrakte hráča, ktorá k 1. júlu predstavovala sumu 222 miliónov eur. Tie bude potrebné zložiť ako depozit v celom rozsahu.

Okrem toho klub v reakcii na uplatnenie nároku na rozšírený bonus zmluvy jasne uviedol, že peniaze zostanú uložené u notára, kým sa celý prípad nevyrieši. Hráč má platný kontrakt s FC Barcelona, na ktorom sa momentálne nič nemení. Dočasne však dostal povolenie nezúčastniť sa na tréningovom procese.

Neymarov agent Wagner Ribeiro už oznámil španielskym médiám, že Paríž St. Germain sa chystá zaplatiť výstupnú klauzulu a ofenzívny hráč sa má stať súčasťou tímu francúzskeho vicemajstra už tento víkend. "Po tom, čo mi Neymar dal 1. augusta zelenú rokovať o prestupe, predložil som Parížu St. Germain požiadavku FC Barcelona zaplatiť výstupnú klauzulu. V najbližších hodinách sa tak stane," oznámil futbalový agent po príchode na letisko v Barcelone.

Dvadsaťpäťročný útočník pristál v Katalánsku v utorok neskoro večer, kam priletel z Dubaja. Letisko opustil bez slov zadným vchodom. V stredu od 9.30 h sa mal podľa plánu zúčastniť na tréningu mužstva pod vedením Ernesta Valverdeho. Podľa oznámenia klubu na twitteri povedal spoluhráčom, že "má v úmysle opustiť klub a budúcnosť si hľadať inde." Od trénera dostal povolenie odísť z tréningu.

Neymarov spoluhráč, argentínska superhviezda Lionel Messi, už považuje Brazílčanov odchod za spečatený a prostredníctvom sociálnej siete instagram sa s ním verejne rozlúčil. "Stráviť s tebou všetky tieto roky bolo pre mňa obrovskou radosťou. Prajem ti veľa šťastia v ďalšej kapitole tvojho života," zverejnil Messi v španielčine.

Paríž Saint Germain je údajne pripravený zaplatiť sumu 222 miliónov eur, ktorá by Neymara vykúpila zo zmluvy s barcelonským gigantom. Ku katalánskemu veľkoklubu je viazaný do roku 2021. Do Barcelony prišiel v roku 2013 za 86,2 milióna eur z FC Santos.

Prostredníctvom účtu na sociálnej sieti twitter mediálna spoločnosť BeIN Sports, ktorej výkonným riaditeľom je prezident francúzskeho vicemajstra Nasser Al-Khelaifi, v pondelok oznámila, že hráč prestúpil do Paríža St. Germain.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Twitter

DISKUSIA