VIDEO Sagan bojoval ako lev: Technický problém sprevádzala veľká frustrácia

Peter Sagan
Peter Sagan

HOUFFALIZE - Slovenského cyklistu Petra Sagana v sobotu pribrzdili na ceste za dobrým výsledkom na cyklistických pretekoch BinckBank Tour v Beneluxe, ktoré sú súčasťou prestížnej série World Tour, technické problémy približne 20 km pred cieľom. Ešte si tak bude musieť chvíľu počkať na jubilejné 100. profesionálne víťazstvo na ceste.

Sagan prišiel do cieľa s odstupom 1:45 min v poli zdolaných a v celkovom poradí vypadol z elitnej desiatky. Sobotňajšia etapa viedla z flámskeho Riemstu do valónskeho Houffalize, mala opäť klasikársky profil a s 203,7 km bola najdlhšou na tohtoročnom BinckBank Tour.

Sagan sa výborne držal čela pelotónu a 30 km pred cieľom prispel k zmazaniu manka na vedúcu skupinu. Zakrátko sa dokonca v náročnom stúpaní pokúsil o únik. 

 

 

Netrvalo však dlho a pribrzdili ho technické problémy, pre ktoré zaostal o takmer minútu (v tom čase 52 s, pozn.). 

 

 

Jeho následná snaha o návrat do boja o etapový triumf nepriniesla želaný efekt, v žiadnej zo skupiniek totiž nenašiel spolupracujúcich súperov. S blížiacim sa cieľom bolo jasné, že o víťazstvo sa rozhodne medzi dvojicou Wellens a Dumoulin. Belgičan sa napokon bez väčších problémov tešil z víťazstva v šiestej etape. 

 

 

Na čelo pretekov sa pred záverečnou etapou dostal Dumoulin, pred Wellensom má náskok štyroch sekúnd. Cyklistov čaká v nedeľu 186 km dlhá etapa z Essenu do Geraardsbergenu. 

 

 


Tagy: Peter Sagan Binck Bank Tour

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Twitter - Binck Bank Tour

DISKUSIA