Tréner Barcelony otvorene a úprimne: Lionel Messi má problém!

Lionel Messi skóruje
Lionel Messi skóruje

BARCELONA – Futbalisti katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona stratili v sobotnom zápase na novom štadióne Atlética Madrid prvé body v sezóne. Barca tak nenadviazala na predošlých víťazných sedem zápasov a s celkom Diega Simeoneho remizovala 1:1. Celých 90 minút opäť odohral aj argentínsky hrdina Lionel Messi, avšak tentoraz neskóroval.

Na tlačovej konferencii však bola otvorená téma, či je najlepší futbalista Blaugranas celkom v poriadku. Ernesto Valverde, lodivod Barcelony, bez akýchkoľvek vykrúcačiek priznal, že Lionel Messi nie je stopercentne fit. Hrdina Argentíny zabezpečil cez týždeň postup svojej krajiny hetrikom na pôde Ekvádoru, no organizované mužstvo Simeoneho mu nič také nepovolilo.

„Je pravda, že Leo je opotrebovaný, pretože hral vypäté zápasy, ale vieme, že vždy odpovedá v akejkoľvek situácii. Veľmi sa snažil a bolo to evidentné, že keď mal loptu, tak sa mohlo niečo stať,“ povedal Valverde.

Jeho protivník Diego Simeone si myslí, že Messi bol opäť špeciálny. Z radov Barcelony bol zväčša jediný, kto sa snažil niečo vymyslieť. „Bol jediný, ktorého ste mohli vidieť, že zakaždým, keď sa dotkol lopty, tak sa niečo mohlo udiať. Určite nebol po reprezentačnom výlete tak unavený, ako mnohí očakávali, pretože odohral úžasný zápas,“ vyslovil uznanie populárny El Cholo.

Valverde bol s výkonom svojich zverencov spokojný, strata dvoch bodov ho príliš nehnevala. „Pre každého to bol dobrý večer, pretože to bola skvelá šou. Povedal som, že sa adaptujeme a tak sa aj stalo. Zo zápasu mám pozitívny pocit. Musíme si ceniť bod proti veľkému rivalovi, ktorý sa dostal do vedenia. Atlético obyčajne veľmi dobre kontroluje svoje vedenie,“ zakončil 53-ročný Španiel, ktorý pôsobil v Barcelone ako hráč v rokoch 1988 až 1990 a v 22 zápasoch sa presadil celkovo osemkrát. 


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA