Slovan dostal na záver tripu ďalší výprask: Štvrtá prehra v rade!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

TOGLIATTI- Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredu v poslednom stretnutí v rámci štvorzápasového tripu KHL na klzisku Lady Togliatti 1:5. Pre zverencov trénera Eduarda Zankovca to bola už štvrtá prehra v rade, s 22 bodmi figurujú na 11. mieste tabuľky Západnej konferencie a na ôsmy Čerepovec strácajú už 11 bodov.

"Belasí" si tak nedonesú domov ani jediný bod už z tretieho tripu v sezóne. V ofenzívne ladenom stretnutí mal Slovan dostatok šancí, ale nedokzál si poradiť s výborným brankárom posledného tímu Východnej konferencie Alexandrom Lazušinom. Prekonal ho iba Michal Řepík. Na druhej strane spravil viacero chýb v defenzíve, ktoré domáci využili na päť presných zásahov a zaslúžene vyhrali. Duel mal špeciálnu príchuť pre útočníka Slovana Colbyho Genowaya, keďže v drese Lady sa predstavil jeho mladší brat, obranca Chay Genoway.

Slovan sa najbližšie predstaví v troch ťažkých dueloch na domácom ľade. Už v pondelok 23. októbra privíta Dinamo Moskva, po ňom v stredu Lokomotiv Jaroslavľ a v piatok SKA Petrohrad (všetky o 19.00 h).

Prvú tutovku si vypracovali hostia už v 2. minúte. Po dobrom forčekingu vybojoval pri zadnom mantineli puk Řepík, prihral ho Boychukovi, ten pred bránku Kašparovi, no český útočník Lazušina neprekonal. Trest prišiel o dve minúty pri vylúčení Bačika. C. Genoway nabil krížnou prihrávkou na vrchol ľavého kruhu Harperovi a ten prepálil všetko - 1:0. Slovan mohol vyrovnať najprv pri šanci Bucheteleho i počas presilovky. V nej mali šance Kašpar, Řepík i Ebert, no najväčšia prišla na druhej strane, keď unikol Mastrjukov a napálil žŕdku. V 12. minúte sa presadil opäť Harper, Mazanec akoby nevedel, ktorou časťou tela chce zasiahnuť - 2:0. Peknú akciu predviedol v 18. minúte Després, po sólo z vlastného pásma však trafil len do žŕdky.

Otvorený hokej pokračoval aj v druhom dejstve. Slovan dostal puk do bránky v jeho úvode, no rozhodcovia gól neuznali pre postavenie Kašpara v bránkovisku. V 30. minúte sa už skóre menilo, ale opäť len v prospech domácich. Slovan pokazil rozohrávku, Zernov prihral Skorochodovi a ten tretíkrát v zápase prekonal Mazanca - 3:0. Naopak, Lazušin mal výborný zápas a maril jednu tutovku hostí za druhou. V 33. minúte mal Boychuk pred sebou už len odkrytú bránku, ale netrafil puk. Neujali sa ani šance v ďalšej presilovke a v závere nepriniesla ovocie ani veľká šanca štvrtej formácie "belasých".

V tretej tretine sa už na ľad nedostali Šerbatov a Bačik. V 44. minúte sa domáci dostali k rýchlemu brejku a Harperovi zabránil v hetriku až Mazanec. Hostí potom nakopla bitka, v ktorej Šťastný jasne zložil Rachimullina a pri následnej hre 4 na 4 znížil na 1:3 po peknom brejku Řepík. Vzápätí mal tutovku Smoleňák. V 50. minúte brankár Mazanec signalizoval problémy, keď mu nechtiac na hlavu spadol Després. Rozhodcovia však hru neprerušili a Zernov zasunul puk do prázdnej bránky. Video ukázalo, že gól platil. Lada pridal ešte gól z hokejky Kapustina a tešila sa z výhry 5:1.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Lada Togliatti