Dráma do posledného nájazdu: Slováci bez priameho postupu!

Slovenský brankár Branislav Konrád  dostáva druhý gól v zápase B-skupiny Slovinsko - SlovenskoSlovenský brankár Branislav Konrád dostáva druhý gól v zápase B-skupiny Slovinsko - Slovensko Zdroj: TASR - Martin Baumann

PJONGČANG - Slovenskí hokejisti prehrali v sobotu vo svojom záverečnom zápase v B-skupine na ZOH v Pjongčangu so Slovinskom 2:3 po predĺžení a nájazdoch. V tabuľke tak obsadili posledné 4. miesto a unikol im priamy postup do štvrťfinále. O to sa pobijú v kvalifikácii.

Po bezgólovej prvej tretine prehrávali zverenci trénera Craiga Ramsayho po piatich minútach druhej už 0:2, keď doplatili na nedisciplinovanosť. Dve presilovky premenili Gregorc a Kuralt. Slováci strelili kontaktný gól ešte pred druhou prestávkou z hokejky Bubelu a v 46. minúte vyrovnal na 2:2 Haščák. V napínavom závere a predĺžení gól nepadol a tak o triumfe Slovinska rozhodol v nájazdoch Žiga Jeglič.

Priamo do štvrťfinále postúpia traja víťazi základných skupín plus najlepší z tímov na druhých miestach. Ďalších osem krajín sa pobije o štvrťfinále v kvalifikácii.

Viac o téme: Slovensko Slovinsko