Slováci stratili šance na postup na ME: Neuspeli ani v Macedónsku

Zdroj: basket.sk

SKOPJE - Slovenskí basketbalisti podľahli v Skopje Macedóncom 74:87 v nedeľňajšom zápase A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. Domáci položili základ svojho úspechu v druhej štvrtine, ktorú aj zásluhou 15-bodovej šnúry ovládli o 11 bodov. Zverenci trénera Ivana Rudeža sa v oklieštenej zostave nedokázali pozviechať zo štvrtkového nezdaru vo Švajčiarsku (80:83 po predĺžení) a už nemajú ani matematickú šancu na postupové prvé miesto v "áčku".

To si už v predstihu vybojovalo práve Macedónsko, ktoré zvíťazilo vo všetkých svojich doterajších troch zápasoch. V ďalšej fáze kvalifikácie sa predstaví aj najlepší tím na druhom mieste spomedzi všetkých troch skupín. Záverečný duel odohrajú Slováci doma 1. júna proti Švajčiarom.

Prví skórovali Slováci zásluhou Kyla Kurica, ale úvodná štvrtina patrila domácim. Macedónsko 10-bodovou šnúrou viedlo aj 14:3. Hostia mali problém najmä presadiť sa pod košom súpera, kompenzovali to presnou streľbou spoza trojkového oblúka a do druhej desaťminútovky išli s mankom štyroch bodov.

Druhú časť odštartovali opäť lepšie Slováci, aj zásluhou zlepšenej obrany dokázali otočiť priebežný stav a dostali sa dvakrát do tesného vedenia. Potom sa však Macedónci zobudili, 15 bodmi v rade schladili hostí a prvú polovicu uzavreli s rovnakým odstupom - 52:37.

Slovensko nevstúpilo dobre do druhého polčasu, keď po štyroch minútach zaostávalo už o 25 bodov. Zverenci trénera Rudeža síce skorigovali na rozdiel 13 bodov, ale v poslednej štvrtine už nemali dostatok síl na zdramatizovanie zápasu.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia A-skupiny predkvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021 basketbalistov:

Macedónsko - Slovensko 87:74 (25:21, 27:16, 18:20, 17:17)
Najlepší strelci: Hendrix 23 (13 doskokov), Trajkovski 14, V. Stojanovski 13 - Kuric a Körner (3 trojky) po 17, Bilík 12 (4 trojky)
Rozhodovali: Vučkovič (Slov.), Olaru (Rum.), Cekov (Bul.)

Viac o téme: Slovensko Macedónsko