Nabudení Slováci si otvorili dvere k postupu: Dôležitý zápas na domácej palubovke

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenskí basketbalisti majú za sebou prvé víťazstvo v európskej predkvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019, keď v stredu v bratislavskej Hant aréne zdolali v úvodnom domácom zápase Švédov 68:59 (31:30). Do tabuľky A-skupiny získali dôležité dva body. Ďalšie dva budú chcieť pridať v sobotu opäť v Hant aréne od 20.00 h proti Arménom, s ktorými v Jerevane prehrali 61:75.

"Víťazstvom nad Švédmi sme si otvorili dvere k postupu. Myslím, že naši fanúšikovia dostali najlepšiu pozvánku na sobotný duel proti Arménom. Môžu sa prísť pozrieť na hráčov, ktorí bojujú každú minútu a neviem čo viac by si mohli priať. Očakávame ešte väčšiu podporu od fanúšikov," povedal tréner Slovákov Ivan Rudež.

Na slovenských basketbalistov čaká v sobotu neľahká úloha. V prvom zápase na palubovke Arménska sa im nepodarilo ubrániť naturalizovaných Američanov a predovšetkým Ryana Boatrighta, ktorý vynikal najmä v súboji jeden na jedného. Zverenci Ivana Rudeža však proti Švédom demonštrovali, že tímovým duchom, skvelou obrannou hrou a dôrazom v doskokoch môžu zdolať kohokoľvek. "Videli sme, že vieme hrať dobrý basketbal. Aj keď sme na konci zápasu narobili veľa chýb, dokázali sme zvíťaziť, pretože sme dobre bránili a doskakovali. To bol základ celého nášho víťazstva. Vládol tímový duch, tímová hra, a každý sme sa pripojili k víťazstvu nejakým dielom," zhodnotil výkon proti Švédom Radoslav Rančík, ktorý spoločne s Michalom Baťkom a Andre Jonesom patril k najproduktívnejším hráčom s 15 bodmi.

V tíme Ivana Rudeža sa pred zápasom s Arménskom nič nemení, chorvátsky kouč má podľa informácii manažéra tímu Petra Semana stále k dispozícii 12 hráčov ako na začiatku predkvalifikácie.

Nominácia basketbalistov SR na zápas proti Arménom v rámci A-skupiny predkvalifikácie o postup na MS v Číne 2019:

Mário Ihring (Orlandina Basket/Tal.), Šimon Krajčovič, Martin Bachan (obaja BK Levickí Patrioti), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Stanislav Baldovský, Peter Sedmák (obaja KB Košice), Jaroslav Musil (BC Prievidza), Andre Jones, Milan Žiak (obaja bez klubovej príslušnosti), Michael Fusek (Spirou Charleroi/Belg.), Michal Baťka, Radoslav Rančík ( obaja BK Inter Bratislava)

Zostávajúci program Slovákov v A-skupine európskej predkvalifikácie o postup na MS basketbalistov v Číne 2019:
12. augusta 2017: Slovensko - Arménsko (Hant aréna, Bratislava, 20.00 h)
16. augusta 2017: Slovensko - Bosna a Hercegovina (Hant aréna, Bratislava, 18.00 h)
19. augusta 2017: Švédsko - Slovensko (Uppsala, 16.00 h)

Tabuľka A-skupiny:
1. Bosna a Hercegovina 3 2 1 255:237 5
2. Arménsko 3 2 1 242:228 5
3. Švédsko 3 1 2 209:223 4
4. Slovensko 3 1 2 200:218 4


Tagy: Slovensko Švédsko Radoslav Rančík Ivan Rudež

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA