VIDEO Sagan mal opäť veľmi silné nohy: V stúpaní som sa cítil dobre, ale...

Peter Sagan
Peter Sagan

GSTAAD - Dánsky cyklista Christopher Juul Jensen sa stal víťazom utorkovej 4. etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska zaradených do prestížneho kalendára World Tour. Dvadsaťosemročný jazdec tímu Mitchelton-Scott sa radoval z pôvodného úniku po sóle v záverečných troch kilometroch na trase z Gansingenu do Gstaadu.

Špurt pelotónu s mankom ôsmich sekúnd vyhral Austrálčan Michael Matthews vo farbách zoskupenia Sunweb, tretiu priečku obsadil Belgičan Yves Lampaert z Quick-Step Floors. Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa musel uspokojiť so štvrtým miestom. Jeho brat a tímový kolega z Bory-Hansgrohe Juraj Sagan obsadil 145. pozíciu so stratou 12:46 min.

"Táto etapa bola sama osebe náročná a ešte ťažšiu z nej urobil prudký dážď. V stúpaní som sa cítil dobre, mal som silné nohy. Juul-Jensen to však rozohral veľmi dobre a bol schopný udržať si náskok pred pelotónom a zvíťaziť. Opäť sa musím poďakovať tímovým kolegom. Odviedli úžasnú prácu, vďaka nim mám po dnešku na sebe dres ako líder bodovacej súťaže," uviedol Peter Sagan na webe svojho zamestnávateľa Bora-Hanshgrohe. 


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
SITA
Foto:
Bora-Hangsrohe - Bettiniphoto; Video: Youtube

DISKUSIA