VIDEO Sagan v každom okruhu rozmýšľal, ako zvíťaziť: Zaujímali ma len títo dvaja

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpredu vľavo) oslavuje v cieli víťazstvo 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska
Slovenský cyklista Peter Sagan (vpredu vľavo) oslavuje v cieli víťazstvo 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska

FRAUENFLED - Trojnásobný majster sveta Peter Sagan vyhral na cyklistickom závode Okolo Švajčiarska už šestnástu etapu. Slovenský šprintér dominoval druhej etape na okruhoch okolo mesta Frauenfeld a prípravný podnik na Tour de France ukončí ôsmim rokom v rade s minimálne jedným vavrínom.

Dvadsaťosemročný úradujúci trojnásobný majster sveta zo zoskupenia Bora-Hansgrohe v záverečnom hromadnom špurte zdolal Kolumbijčana Fernanda Gaviriu z tímu Quick-Step Floors. Na treťom mieste skončil Austrálčan Nathan Haas v drese Kaťuše-Alpecin.

"V každom okruhu som rozmýšľal, ako vyhrať túto etapu. Na konci to bolo o malej skupine šprintérov bez väčších tímových vláčikov do šprintu. Zameral som sa teda len na dvoch chlapov, Matthewsa a Gaviriu. Matthews mal pred sebou ešte dvoch iných jazdcov a Gaviria bol za mnou a snažil sa naplánovať svoj šprint. Fernando nakoniec začal 350 alebo 400 metrov pred cieľom, čo sa mi zdalo veľmi dlhé ale asi po dvoch metroch som vedel, že bude ťažké sa na neho zavesiť. Mal som šťastie, pretože sa šprintovalo proti vetru a ja som ho mohol poraziť," povedal Sagan po etape, jeho slová citoval portál Cyclingnews.

Pondelková 182 km dlhá etapa z Oberstammheimu do Gansingenu bude ďalšou šancou pre Petra Sagana a ostatných jazdcov s rýchlou koncovkou.  "V ďalších dňoch môžeme jazdiť viac uvoľnene. Za mojím úspechom je veľa tvrdej práce. Dúfam, že moje nohy momentálne ešte nie sú na vrchole, pretože pred Tour de France sa potrebujem trochu zlepšiť," dodal čerstvý víťaz.

 

v

 


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
ČTK, športky, SITA
Foto:
TASR/AP/Gian Ehrenzeller

DISKUSIA