UEFA mafia! Fanúšikovia Slavie sa vyfarbili, klub teraz dostal pokutu

Kapitán Slavie Praha Tomáš Holeš v zápase proti AC MilánoKapitán Slavie Praha Tomáš Holeš v zápase proti AC Miláno Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - UEFA udelila Slavii Praha za správanie fanúšikov v odvete osemfinále Európskej ligy s futbalistami AC Miláno (1:3) v Edene celkovú pokutu 87-tisíc eur.

Priaznivci vršovického klubu sa previnili hádzaním téglikov na hráčov súpera, skandovaním "UEFA mafia" a blokovaním schodov. Kapitán tímu Tomáš Holeš si za vylúčenie nezahrá jeden najbližší zápas v európskych pohároch. UEFA o tom informovala na svojom webe.

Pražania sa obávali uzavretia niektorých tribún, čo sa nestalo. Za udalosti počas jesenného domáceho zápasu Európskej ligy s AS Rím (2:0) v skupine dostala Slavia pokutu v celkovej výške 91.625 eur , čo je najvyšší peňažný trest, aký jej disciplinárna komisia UEFA doteraz udelila. Pražania mali navyše podmienečne uzavretú tribúnu Sever a asistent trénera Zdeněk Houštecký vtedy dostal za nešportové správanie trest na jedno stretnutie.

Príbeh sa v odvete s ďalším talianskym klubom opakoval. Disciplinárna komisia vytkla Slavii organizačné nedostatky a správanie fanúšikov na tribúnach. Pražania musia zaplatiť 32.000 eur za blokovanie schodiska a východov, čo je tradičný problém na tribúne Sever. Fanúšikovia sa podľa UEFA previnili tiež provokatívnymi a urážlivými heslami (20.000 eur) a vhadzovaním predmetov na hraciu plochu (35.000 eur).

Vďaka účasti a výsledkom v Európskej lige získala Slavia v tejto sezóne 12,43 milióna eur.

Slávisti v odvete márne doháňali prehru 2:4 z Milána, navyše opäť dohrávali v desiatich. V čase najväčšieho tlaku domácich švédsky rozhodca Nyberg po dlhej konzultácii s videorozhodcom vylúčil Holeša, ktorý "prebrúsil" členok Calabriovi. Pražania tak vydržali v plnom počte o šesť minút kratší čas ako v úvodnom zápase, v ktorom bol Diouf vylúčený v 26. minúte.

Niektorí fanúšikovia sa priznali

Červená karta spustila emócie na ihrisku aj v hľadisku, odkiaľ potom priletelo na hraciu plochu niekoľko téglikov s pitím. Po množstve sporných súbojov dostal za protesty žltú kartu aj tréner Trpišovský.

Niektorí fanúšikovia neskôr zareagovali na výzvu vedenia Slavie a priznali sa k hádzaniu predmetov na hraciu plochu. Odrobia si ho verejnými prácami v prospech klubu.

Na sociálnej sieti X o tom informoval predseda predstavenstva Pražanov Jaroslav Tvrdík s tým, že ostatným vinníkom hrozí pokuta až 50.000 korún a dvojročný zákaz vstupu na všetky stretnutia v Edene.

Viac o téme: UEFA Slavia Praha AC Miláno
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy