Gólová prihrávka Schranza nestačila: Slavii sa po zakopnutí ligový titul v Česku vzďaľuje

Ivan SchranzIvan Schranz Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha remizovali v nedeľnom zápase 29. kola českej ligy so Sigmou Olomouc 2:2.

Slovenský krídelník Ivan Schranz prihral v 84. minúte Mojmírovi Chytilovi na druhý gól domácich, ktorým zariadil konečnú deľbu bodov. "Zošívaným" sa titul vzďaľuje, na vedúcu Spartu strácajú štyri body a po konci základnej časti tak s určitosťou budú na druhom mieste.

Tretia Plzeň remizovala v nedeľu s 1. FC Slovácko 1:1.

Slovan Liberec uhral bezgólovú remízu s Hradcom Králové, Pardubice podľahli Mladej Boleslavi 1:2.

Česká liga - 29.kolo:

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:0
/L. Letenay hral od 84. minúty, L. Tupta do 66. min - S. Dancák celý zápas, L. Čmelík do 78. min/

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)
Góly: 77. Bořil, 84. Chytil - 52. Pokorný, 66. Zifčák
/I. Schranz od 56. min - D. Ventúra od 69. min, J. Chvátal celý zápas, brankár T. Dagaňa na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)
Góly: 54. Icha – 7. Ladra, 37. Jawo
/brankár V. Budinský na lavičke náhradníkov - A. Kadlec od 87. minúty/

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Góly: 73. Daníček (z 11 m) – 41. Metsoko
/P. Blahút odohral celý zápas, M. Novák na lavičke náhradníkov - brankár M. Tvrdoň a E. Jirka na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha Ivan Schranz