UEFA potrestala Spartu viac ako miliónovou pokutou, trestom sa nevyhli ani Plzeň a Slavia

Fanúšikovia pražskej SpartyFanúšikovia pražskej Sparty Zdroj: Profimedia

PRAHA - Sparta Praha dostala od UEFA celkovú pokutu 51 500 eur (zhruba 1,3 milióna českých korún) za domáce zápasy Európskej ligy proti Galatasarayu a Liverpoolu. Európska futbalová únia oznámila rozhodnutie svojej disciplinárnej komisie na oficiálnom webe.

Pokutou 15 750 eur (400-tisíc českých korún) potrestala UEFA Spartu za pyrotechniku v hľadisku počas odvetného stretnutia 22. februára proti Galatasarayu, ktoré zverenci trénera Briana Priského vyhrali 4:1 a postúpili do osemfinále súťaže.

V ňom sa Pražania stretli s Liverpoolom a utrpeli debakle 1:5 doma a 1:6 v Anglicku. Za domáci zápas hraný 7. marca musí Sparta zaplatiť 16 500 eur (420-tisíc českých korún) za pyrotechniku, 16 000 eur (405-tisíc českých korún) za blokovanie priechodov a 3250 eur (80-tisíc českých korún) za hádzanie predmetov na ihrisko.

Bez trestu neobišla ani Plzeň

V rovnakej fáze Európskej konferenčnej ligy bola potrestaná Viktoria Plzeň pokutou 30 000 eur (750-tisíc českých korún) a podmienečným uzavretím tribúny za vhodený téglik, ktorý trafil do zátylku brankára Servette Ženeva Jérémyho Fricka.

V tejto sezóne Konferenčnej ligy boli penalizovaní aj pražskí Bohemians 1905 za správanie fanúšikov v predkole s Bodö/Glimt. Za nevhodné pokriky, použitie pyrotechniky a blokovanie schodiska a východov na tribúnach dostali "Klokani" pokuty vo výške 570-tisíc českých korún.

Slavia v novembri po víťaznom zápase Európskej ligy s AS Rím zaplatila dokonca 2,23 milióna českých korún, čo je najvyššia pokuta, ktorú od UEFA dostala. Disciplinárna komisia jej tiež vyčítala blokovanie schodiska a východov, použitie pyrotechniky v "kotli" na tribúne Sever, provokatívne a urážlivé heslá na tribúnach a vhadzovanie predmetov na hraciu plochu.

Viac o téme: Servette Ženeva Galatasaray Istanbul FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha SK Slavia Praha Bohemians 1905 Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy