Chicago urobilo veľký obchod: Mariána Hossu poslalo do Arizony!

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: TASR

CHICAGO - To, o čom sa dlho špekulovalo, sa stalo dnes realitou. Chicago Blackhawks vymenili kontrakt Mariána Hossu do Arizony spolu s Vinniem Hinostrozom, Jordanom Oesterlem a treťokolovým draftovým výberom v roku 2019. Opačným smerom putujú Marcus Kruger, Jordan maletta, MacKenzie Entwistle, Andrew Campbell a voľba v piatom kole draftu 2019.

Chicago sa zbavilo kontraktu Mariána Hossu, ktorý mal platiť do leta 2021 a platový strop zaťažoval sumou 5,275 milióna dolárov. Na jar tohto roka legendárny slovenský útočník oznámil, že do hokeja sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti. Na smutný koniec reagovali v Chicagu a snažili sa vymeniť jeho zmluvu, aby si uvoľnili miesto v platovom strope.

Je tak isté, že dres Arizony si neoblečie. Ide o rovnaký prípad ako s Marcom Savardom, Chrisom Prongerom, Joffreym Lupulom, Davidom Clarksonom, Pavlom Dacjukom či Daveom Bollandom. Všetci menovaní ukončili kariéru v NHL predčasne kvôli zraneniu alebo odišli do KHL (Pavel Dacjuk).

"Dnešok je ďalším príkladom vodcovstva, ktoré Marián preukázal ako člen Chicaga Blackhawks. Keď sme ho oslovili za účelom diskusie o zrušení jeho no-move klauzule, bolo jasné, že to bolo preňho ťažké rozhodnutie. Po úspechu v drese Blackhawks, priatelia, ktorých tu získal a fakt, že jeho srdce bude vždy v Chicagu, myšlienky odlúčenia od tímu, ktorý si obľúbil, neboli ničím, čomu chcel dať priestor na premýšľanie. Urobil však to, čo vždy - to, čo tím potreboval preto, aby uspel," píše sa v stanovisku Chicaga Blackhawks. 

"Jeho dlhodobé príspevky nebudú nikdy zabudnuté a jeho výkony na ľade boli vždy ocenené, ale sú to jeho špeciálne kvality ako spoluhráča , lídra a osoby, ktorá zanechá stopu na nás všetkých. Ukázal nám vplyv, aký môžeme mať na ostatných, ak sa k nim správame s rešpektom a integritou. Mali sme to potešenie vidieť ho zdvíhnúť tri Stanley Cupy s naším tímom a navždy bude spojený s Blackhawks. Chceli by sme poďakovať Mariánovi - hráčovi svetovej triedy - za všetko, čo urobil pre Chicago Blackhawks."

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks Arizona Coytoes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články