Do bežeckého kalendára pribudol ďalší hodnotný sviatok!

Prešov Half Marathon 2018
Prešov Half Marathon 2018

„Beh, ako jedna z najprirodzenejších foriem pohybu, má nielen blahodárne účinky na telesné zdravie, „čistí hlavu“, dobíja energiu, ale v neposlednom rade spája ľudí, maže spoločenské rozdiely a prináša profi aj hobby športovcom dobrý pocit z odvedeného výkonu a neopakovateľné emócie na trati i v cieli“, hovorí riaditeľ podujatia RNDr. Adrián Kuba.

Prešov Half Marathon 2018 sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej, predsedu Prešovského samosprávneho kraja PaeDdr. Milana Majerského, PhD. a dekana Fakulty športu PU, doc. PaedDr. Pavla Ružbarského, PhD.


Vedeli ste, že Prešov je jediné mesto na Slovensku, ktoré pretína 49. rovnobežka? Meria 26 263 km a okrem Prešova, prechádza aj európskymi mestami ako České Budejovice, Regenburg a Karlsruhe...

Okrem prebehu rovnobežky, organizátor ponúka trať plnú historických pamiatok a dominánt mesta ako budova Evanjelického kolégia, gotická konkatedrála sv. Mikuláša, Ortodoxná židovská synagóga, katedrálny Chrám Alexandra Nevského, súsošie Immaculaty, gotická Caraffova väznica, Floriánova brána, palác Klobušických, Gréckokatolícky biskupský palác či budova Župného domu.

Podujatie bude spojené aj s bohatým programom v priestoroch štartu a cieľa. Chýbať nebudú kvalitné občerstvovacie stanice, zábava, pestrý hudobný program a pre pretekárov v cieli pamätná medaila, finišerské tričko a unikátny certifikát o prekročení 49. rovnobežky.

Registrácia na Predpredaj.sk.

Organizátor chce do Prešova priniesť  historicky 1.mestský ½ maratón, ktorý by sa v budúcnosti stal pevnou súčasťou športového a kultúrneho vyžitia v meste. Košice, ako metropola východu už svoj veľký maratón majú. Je to podujatie svetovej úrovne a fantasticky reprezentuje Slovensko po celom svete. 

„Radi by sme do Prešova priniesli pretek, časom na tejto úrovni, ktorý by po športovej, kultúrnej a spoločenskej stránke videl vzor v Medzinárodnom Maratóne Mieru, ale zároveň by bol dostupnejší cenovo a pretekárom by ponúkol aj kratšie trate, ako motiváciu k športu, prípadne ako výkonnostný test na MMM“, hovorí športový riaditeľ podujatia Peter Schmiedl.


Foto:
Prešov Half Marathon 2018

DISKUSIA