Desivá spoveď olympijského šampióna: Priznal doping a chcel sa zabiť!

Christian Schenk
Christian Schenk

BERLÍN -Tridsať rokov po svojom triumfe na olympijských hrách v Soule priznal niekdajší skvelý nemecký desaťbojár Christian Schenk, že dopoval. Neskôr ho sprevádzali aj psychické problémy, dokonca zvažoval, že si siahne na život. To všetko aj iné pikantérie z kariéry 53-ročného rodáka z východonemeckého Rostocku obsahuje jeho autobiografia s názvom "Môj život medzi chválospevmi a peklom", ktorá sa práve dostáva na pulty kníhkupectiev v Nemecku.

Schenk v nej otvorene priznáva, že bol súčasťou dopingovej mašinérie v bývalej NDR a po prvý raz si vzal zakázaný prostriedok už ako 20-ročný. "Pre mňa to vtedy bolo akoby dosiahnutie vyššej úrovne, niečo ako pocta. Pilulky boli pozvánkou medzi tých najlepších. Znamenali, že patrím do kádra, od ktorého sa očakáva dosahovanie výnimočných výsledkov," zaspomínal si Schenk, ktorý má v zbierke aj bronzové medaily z MS 1991 v Tokiu a ME 1990 v Splite.

Pre Sport Bild Schenk priznal. že počas kariéry sa spočiatku bránil akémukoľvek náznaku spomenutia dopingu, neskôr začal byť o čosi úprimnejší. "Spočiatku som všetko dementoval, že som mohol niekedy niečo brať. Neskôr som hovoril o ton, že sa to mohlo stať, ale nebolo to vedome. Samozrejme, všetko to boli klamstvá," uviedol Schenk. Pre Frankfurter Allgemeine Zeitung sa rozhovoril aj o svojej depresii. "Bola taká hlboká, že som myslel aj na ukončenie života," dodal desaťbojár s osobným rekordom 8500 bodov.


Tagy: Christian Schenk

Zdroj:
SITA
Foto:
DPA/Jens Kalaene

DISKUSIA