Federer sa udržal v hre o postup: Na Turnaji majstrov zdolal Thiema

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Švajčiarky tenista Roger Federer nasadený ako druhý zdolal za 68 minút hladko 6:2, 6:3 turnajovú šestku Rakúšana Dominica Thiema v záverečnej dvojhre v rámci tretieho dňa koncosezónneho výberového šampionátu Nitto ATP Finals v Londýne (11. - 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena). Tridsaťsedemročný Federer predviedol po nedeľňajšej prehre s Nišikorim oveľa lepší výkon.

Pri svojom podaní stratil v celom zápase iba šesť bodov. Thiema nepustil ani k jednému brejkbalu a sám premenil štyri zo siedmich ponúknutých príležitostí. Šancu na postup do semifinále majú po utorňajších zápasoch všetci štyria tenisti zo skupiny Lleytona Hewitta. Vo štvrtok sú na programe záverečné stretnutia skupiny Roger Federer (Švaj.-2) - Kevin Anderson (JAR-4) a Dominic Thiem (Rak.-6) - Kei Nišikori (Jap.-7). Najbližšie k postupu má Anderson, ktorému stačí uhrať proti Federerovi jeden set a stane sa prvým Afričanom v histórii medzi najlepšou štvoricou singlistov na podujatí ATP Finals.