VIDEO Wolfsburg v Augsburgu predĺžil víťaznú šnúru, Hoffenheim opäť len remizoval

Yannick Gerhardt a Ja-Cheol Koo v súboji Wolfsburgu s AugsburgomYannick Gerhardt a Ja-Cheol Koo v súboji Wolfsburgu s Augsburgom Zdroj: SITA/AP - Tobias Hase

BERLÍN - Futbalisti Wolfsburgu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola Bundesligy na pôde Augsburgu 3:2. O ich triumfe rozhodol minútu pred koncom riadneho hracieho času stredopoliar Yannick Gerhardt. Pre Wolfsburg to bola už tretia výhra v sérii, šiesty duel bez prehry (5 výhier, 1 remíza) a v tabuľke sa posunul na piate miesto.

V druhom nedeľňajšom zápase sa zrodila remíza medzi domácim Hoffenheimom a Mainzom 1:1. Skóre otvoril v 11. minúte Kerem Demirbay, no už o päť minút neskôr vyrovnal za hostí Jean-Philippe Mateta. Hoffenheimu patrí siedme miesto v tabuľke, Mainz figuruje na 12. priečke.

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 2:3 (0:2)
Góly: 49. Khedira, 9. Cordova - 33. Guilavogui, 41. William, 89. Gerhardt

TSG 1899 Hoffenheim - FSV Mainz 05 1:1 (1:1)
Góly: 11. Demirbay - 16. Mateta

Viac o téme: VfL Wolfsburg FC Augsburg