VIDEO Skvelý Duda skóroval už siedmykrát v sezóne: Svojim zásahom zariadil Herthe remízu

Ondrej DudaOndrej Duda Zdroj: TASR/DPA/Bildfunk

BERLÍN- Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda skóroval v utorňajšom stretnutí nemeckej I. budnesligy pri domácej remíze Herthy Berlín proti Augsburgu 2:2. Všetky góly pritom padli už v prvom polčase.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny sa presadil v 31. minúte, kedy zaznamenal presný zásah na priebežných 2:1. Slovák strelil už svoj siedmy gól v sezóne, čo ho posunulo na 7. miesto v rebríčku produktivity v najvyššej nemeckej súťaži. Do stretnutia za Berlín nastúpil aj druhý Slovák Peter Pekarík, ktorý odohral celých 90 minút.

Futbalisti Borussie Dortmund prehrali prvý raz v sezóne, keď vonku podľahli Düsseldorfu tesne 2:1. Ten ich pripravil o šnúru pätnástich zápasov bez prehry. "Žlto-čiernym" nepomohol ani dvanásty gól Paca Alcácera v prebiehajúcej sezóne, stále však ostávajú na priebežnom prvom mieste so ziskom 39 bodov. V ďalšom zápase zdolal Wolfsburg doma Stuttgart 2:0 a natiahol sériu stretnutí bez prehry na štyri.

V prvom utorkovom stretnutí sa predstavili dvaja Slováci. Adam Zreľák nastúpil za Norimberg na pôde Borussie Mönchengladbach, jeho tím však prehral 2:0 po góloch Thorgana Hazarda a Alassana Pleu v druhom polčase a natiahol negatívnu sériu na 10 zápasov bez výhry. Za domáce mužstvo nenastúpil na ihrisko ďalší Slovák László Béneš, ktorý presedel stretnutie na lavičke náhradníkov.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2018/2019:

Borussia Mönchengladbach - Norimberg 2:0 (0:0)
Góly: 47. T. Hazard, 86. Plea
László Bénes (Borussia Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov, Adam Zreľák (Norimberg) odohral celý zápas

Düsseldorf - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 22. Lukebakio, 56. Zimmer - 81. Alcácer

Hertha Berlín - Augsburg 2:2 (2:2)
Góly: 28. Leckie, 31. O. DUDA - 8. Hinteregger, 39. Ja-Cheol
Ondrej Duda hral do 65. minúty a v 31. min dal gól na 2:1, Peter Pekarík (obaja Hertha) odohral celý zápas

Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:0 (2:0)
Góly: 24. Guilavogui, 44. Weghorst

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda