Československý superzápas má jeden veľký problém: Je nutné riešiť to súdnou cestou!

Karlos Vémola
Karlos Vémola

PRAHA - Česká hviezda zmiešaných bojových umení MMA Karlos Vémola ohlásil zmenu organizácie. "Terminátor" ďalej údajne nebude pôsobiť pod záštitou spoločnosti XFN, chce preskočiť do konkurenčného Oktagonu. Svoje k tomu však povedala aj samotná organizácia, ktorá s tým nesúhlasí.

V Oktagone pôsobí aj slovenský zápasník Atilla Végh a je vysoko pravdepodobné, že sa verejnosť dočká dlhoočakávaného merania síl medzi najlepším Slovákom a Čechom. Samozrejme v prípade, že sa prestup do Oktagonu podarí zrealizovať. Vémola, ktorý má pod hlavičkou XFN stopercentnú bilanciu šesť víťazstiev, tvrdil, že sa chce vrátiť do prestížnej organizácie UFC, kde už pôsobil v rokoch 2011 a 2013. Jeho meno sa však zatiaľ na pražskej karte nenachádza. Vémola ako dôvod na zmenu organizácie označil i vnútorné nezhody. "S XFN sme už nevideli nijakú spoločnú budúcnosť. Zvážil som pre a proti a myslím si, že teraz už asi necúvnem," povedal pre isport.cz.

Z novej akvizície je nadšený promotér Oktagonu Ondřej Novotný, ktorý tvrdí, že iba využil príležitosť. "Už dlho sa diskutuje o zápase Karlos vs. Attila. Celú dobu som konzistentný v tom, že keď sa ten duel niekedy uskutoční, tak jedine pod hlavičkou Oktagonu. Teraz ten čas nastal. Karlos mal záujem prejsť do našej organizácie a my sme mali záujem oňho, takže sme sa dohodli. XFN má evidentné problémy, či už reálne alebo nie, to neviem posúdiť," povedal Novotný na tlačovej konferencii už aj v prítomnosti "Terminátora".

S odchodom najväčšej hviezdy sa nechcú zmieriť zástupcovia spoločnosti XFN. Jej promotér Petr Kareš chce využiť aj právne kroky. "On tú zmluvu jednostranne vypovedal. K tomu, aby bola zmluva ukončená, sa podľa môjho názoru musia dohodnúť obe strany. To, že jednostranne odstúpil od zmluvy, dokazuje, že je to celé dlhodobo pripravené," povedal Kareš a dodal, že Vémola stále patrí jeho organizácii: "Áno, ale je nutné to riešiť súdnou cestou. Jeho právny zástupca argumentuje neplatnosť kontraktu s ohľadom na finančné plnenie, ale to neobstojí. Ďalšia vec je, že sa to zdá byť ako skutočná kampaň. Objavuje sa stále viac správ, ktoré sa snažia zdiskreditovať a škandalizovať našu spoločnosť."

Rodák z Olomouca Vémola už mal pod záštitou organizácie XFN naplánované súboje s krajanmi Martinom Šolcom a Patrikom Kinclom. "Ak sa Karlos pokúsi zápasiť niekde inde, požiadame súd o predbežné opatrenia, aby sa tak nemohlo stať. Čo sa týka našich zápasov, je treba povedať, že sme športová organizácia, ktorá nie je založená na jednom človeku. Dokázali sme vybudovať Karlosa Vémolu, dokážeme vybudovať aj ďalších zápasníkov. Opakujem, XFN nie je iba o Karlosovi Vémolovi," dodal Petr Kareš.


Tagy: Petr Kareš Karlos Vémola Atilla Végh Ondřej Novotný

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA