Ramsay nemôže počítať s Ďalogom! Bránu proti Nemecku bude strážiť tento muž

Na snímke zranený slovenský obranca Marek Ďaloga leží na ľadovej ploche
Na snímke zranený slovenský obranca Marek Ďaloga leží na ľadovej ploche

KOŠICE - Zranený obranca slovenskej hokejovej reprezentácie Marek Ďaloga do zápasov národného tímu SR počas MS 2019 nezasiahne minimálne do konca aktuálneho týždňa. Hrať nebude v stredu proti Nemcom, v piatok proti Francúzom ani v sobotu proti Britom. V závere týždňa lekári vyhodnotia jeho stav a padne rozhodnutia, ako ďalej.

"Dnes sme absolvovali kontrolné vyšetrenie vo fakultnej nemocnici. Samotné hojenie ide v poriadku bez komplikácií. Marek trénuje individuálne, ale pre možné komplikácie, ktoré by mohli prísť v zápase, do konca týždňa nenastúpi. O ďalšom účinkovaní sa rozhodne koncom týždňa. Ostatní hráči sú zdraví, nikto nemá ťažkosti," povedal v stredu po dopoludňajšom rozkorčuľovaní tréner slovenskej výpravy Ján Grauzel.

Známe je už aj to, že vedenie slovenskej reprezentácie v stredu zaplní zostávajúce dve miesta na turnajovej súpiske - hrať teda môžu už aj útočník Dávid Bondra a brankár Denis Godla. V stredajšom večernom zápase proti nemeckému tímu by mal od začiatku chytať Marek Čiliak, medzi korčuliarmi by nemalo prísť k žiadnej zmene v porovnaní s pondelkovým duelom proti Kanade.Slováci na domácom šampionáte zatiaľ získali z troch duelov tri body, po triumfe nad Američanmi prehrali s Fínmi aj Kanaďanmi.


Tagy: Slovensko Marek Ďaloga MS v hokeji 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA