Nemecký tréner sa zahráva so Slovákmi: Nie je to nijak špeciálny zápas, nejdeme to nafukovať!

Toni Söderholm
Toni Söderholm

KOŠICE - Tri zápasy a tri plné bodové zisky. Nemecký výber si spravil všetky domáce úlohy a plní plány na 100%. Prvá výzva však ešte len prichádza. Na doposiaľ bezchybných Nemcov čakajú Slováci, ktorých preverili traja top favoriti skupiny. Práve tieto dva tímy by sa mali pobiť o poslednú postupovú priečku, ale nemecký tréner to zrejme úmyselne celé zľahčil.

"Zápas so Slovenskom nie je nijako viac dôležitý, ako tri predchádzajúce stretnutia. Nejdeme to nijako nafukovať. Je to skrátka jeden zo štyroch zápasov, ktoré nás ešte čakajú. Pripravíme sa na to úplne normálne," povedal nemecký tréner Toni Söderholm tesne po triumfe 4:1 nad Francúzskom. Zatiaľ čo pre nemecké médiá hovoril o zápase so Slovákmi ako o veľkej veci, pre tie slovenské zmenil slovník.

Söderholm nepopiera, že slovenský výber má veľkú silu, ktorú deklaroval vo všetkých troch úvodných dueloch. Na strane domácich stoja aj fanúšikovia, ktorí vždy oduševnene fandia. "Slováci odohrali kvalitné zápasy. Ich výber má vždy veľa zručných a rýchlych hráčov. Hrajú agresívne a tvrdo, takže to bude poriadne tuhý boj. Musím povedať, že sú jedným z top tímov v našej skupine. Za najsilnejšiu stránku slovenského tímu považujem obranu. Keď sa na ňu pozriete, šesť či sedem hráčov podalo skutočne kvalitný výkon. Musíme sa pripraviť aj na fanúšikov. Určite budú hnať svojich za výhrou. Budú hluční, ale my sa musíme sústrediť na našu hru," povedal nemecký tréner.


Tagy: Nemecko Slovensko Toni Söderholm

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA