NA DORAZ vo vode, na suchu aj na kolesách s Richardom Vargom

Richard Varga v relácii NA DORAZ
Richard Varga v relácii NA DORAZ

Aj druhú desiatku vydaní začína talkšou NA DORAZ s Viťom Chrappom so športovou hviezdou prvej veľkosti. Neustále sa rozrastajúca rodina fanúšikov športovej relácie sa môže tešiť na najlepšieho slovenského triatlonistu posledného desaťročia, Richarda Vargu. Ako prepláva, odkrúti pedálmi a zabehne trať posiatu otázkami moderátora Viťa Chrappu? Pozrite si to v talkšou NA DORAZ, ktorej hlavným sponzorom je spoločnosť Rebuy Stars Slovensko spolu s partnermi – Vínimka, Zoznam.sk a produkčnou spoločnosťou FART studio, to možno z neho moderátor Viťo Chrappa vytiahne.

Rodinným športom bolo u Vargovcov plávanie. Mama Richarda Vargu ako plavecká trénerka, ho od malička brávala do bazéna a plávanie bolo prvým športom, ktorému sa Richard upísal. A vôbec nie zle. Už ako junior patril medzi najlepších slovenských plavcov a vytváral a prekonával juniorské i seniorské slovenské rekordy vo viacerých disciplínach. Bol úspešným plaveckým reprezentantom na niekoľkých európskych a svetových podujatiach a ako junior aj na pretekoch Olympijských nádejí v Amerike. K triatlonu ho priviedol starší brat. Richard sa do kombinácie 1,5 km plávania, 40 km cyklistiky a 10 km  behu zamiloval a od svojich 19 rokov sa tejto náročnej športovej disciplíne venuje profesionálne. Bolo to dobré rozhodnutie, ktoré z neho za posledných desať rokov jedného z najúspešnejších slovenských športovcov. Má za sebou už dve olympiády, v Londýne v roku 2012 skončil na 22. mieste a v Rio de Janeire v roku 2016 obsadil skvelé 11. miesto. Je štvornásobným majstrom sveta v akvatlone (kombinácii behu a plávania). Svoj prvý titul získal v roku 2010 v Budapešti. O dva roky úspech zopakoval a pridal k nemu aj 2. miesto na triatlonových Majstrovstvách Európy do 23 rokov. Ďalšie dva svetové tituly v akvatlone získal v novozélandskom Aucklande (2012), Londýne (2014) a Chicagu (2015). Rovnako ako v triatlone aj v dvoj disciplínovom akvatlone mu výrazne pomáha plavecká minulosť, keď spravidla aj medzi svetovou špičkou vybieha z vody na bežeckú trať ako prvý. Bolo tomu tak na oboch olympiádach, majstrovstvách sveta i Európy a ďalších veľkých podujatiach. V rámci svetových triatlonových podujatí sa niekoľkokrát prepracoval do prvej desiatky.

Zatiaľ najlepším rokom, nielen v rámci športovej kariéry, bol pre Richarda Vargu rok 2018. Takmer na deň presne pred rokom získal v Estónskom Tartu titul majstra Európy v šprint triatlone, kombinácii 0,75 km plávania, 20 km na bicykli a 5 km behu. „Veľmi som si to užil. Toto bolo niečo výnimočné, pretože to bolo prvý raz na triatlonových pretekoch Hymnu mi hrali aj pri štyroch tituloch v akvatlone, ale toto bolo oveľa emotívnejšie. Je to môj najväčší úspech. Dlho som na to čakal. Nedá sa to s ničím porovnať,“ neskrýval po najväčšom úspechu kariéry  radosť. Výnimočnosť vlaňajška umocnil u úspešného slovenského športovca aj novembrový prírastok do rodiny - manželka Magdaléna priviedla na svet ich prvú dcéru.  

Určite viac o pocitoch po úspechoch, ale aj o novej životnej úlohe otca, prezradí Richard Varga v kresle hosťa talkšou NA DORAZ. Témou bude určite aj budúcoročná olympiáda v Tokiu, ktorej ťažká kvalifikácia sa rozbehla na začiatku roka na pretekoch Svetového pohára v Abu Zabí v Saudskej Arábii a na Novom Zélande, kde skončil Richard Varga na skvelom 14. mieste. Otázok Viťa Chrappu nielen o triatlone bude určite opäť veľa. Možno sa spýta aj na to, či to bol bermudský trojuholník, čo nášmu triatlonistovi spôsobil v máji kŕče, ktoré ho na majstrovstvách sveta vyradili pred poslednou disciplínou, behom, z boja o ďalšie skvelé umiestnenie. A reč sa určite zvrtne aj na najbližšie podujatie olympijskej kvalifikácie, ktoré bude v polovici augusta v japonskom Tokiu.

Oplatí sa pozrieť si jedenáste vydanie talkšou NA DORAZ, v ktorej už moderátor Viťo Chrappa privítal hokejistu  Ľubomír Višňovského, bojovníka MMA Attilu Végha, trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala, šprintéra Jána Volka, cyklistu Petra Velitsa, bojovníka MMA Davida Kozmu, legendu slovenského hokeja aj hokejbalu Jozefa Stümpela, motocyklistu a „dakaristu“ Ivana Jakeša, vodnú slalomárku Janu Dukátovú a futbalového trénera Martina Ševelu? Určite áno.


Tagy: Richard Varga NA DORAZ

Zdroj:
športky
Foto:
Rebuy Stars/Na Doraz

DISKUSIA