Najkrajší beh na Slovensku odštartuje o necelý mesiac

Zdroj: Be Cool

O necelý mesiac zaplnia bratislavské ulice doslova tisícky krásnych behajúcich dievčat a žien. V rámci najkrajšieho a najmasívnejšieho ženského behu na Slovensku i v jeho ôsmom ročníku organizátori rátajú s opäť väčším počtom účastníčok. Mesiac do štartu je zaregistrovaných už 2000 žien.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič hovorí: „Bežkyne sú pre nás špecifickou skupinou, ktorá nám počtovo stále rastie. Aj tento rok očakávame nárast bežkýň, a preto sme aj navýšili kapacitný limit na 4000 účastníčok. Ženy jedna druhú navzájom motivujú k aktivite a pri behu to nie je výnimka. Preto sme minulý rok vytvorili samostatnú kategóriu v rámci 4-kilometrového behu s názvom „Beh mamy s dcérou“. Tá sa ihneď stala obľúbenou a my sme tak mohli sledovať nádherné rodinné momenty plné emócií. Veríme, že tento rok sa bude opäť na čo pozerať.“

Najkrajší beh na Slovensku Galéria fotiek (3) Zdroj: Be Cool

Motivovať k behaniu a účasti na dm ženskom behu sa organizátori rozhodli aj cez tzv. „Running Angels“. Koncept tohtoročnej kampane s hashtagom #ajjasomrunningangel vysvetľuje Peter Pukalovič: „Behanie je fenoménom dnešnej doby. Pomáha ľudom po zdravotnej stránke, ale čoraz častejšie s ním začíname kvôli psychickej vyrovnanosti a pohode. Čo lepšie dokáže vyčistiť hlavu ako obutie tenisiek a vybehnutie? Dá sa povedať, že do akéhokoľvek prostredia, nakoľko behať môžete naozaj všade. Túto teóriu nám potvrdzuje prax a aj naše „Running Angels“. Tohtoročnú kampaň sme postavili na (ne)obyčajných ženách, ktoré aj napriek svojim rôznorodým povolaniam spája práve beh.“

Najkrajší beh na Slovensku Galéria fotiek (3) Zdroj: Be Cool

Ôsmy ročník tak dostal svojich ôsmych „behajúcich anjelov“, ktorých príklady sú veľkou motiváciou nielen pre ženy. Sú to bežkyne, ktoré sú úspešné vo svojej kariére, majú rodiny, radosti a starosti a beh je vec, ktorá ich napriek rozdielnemu veku a rozdielnym životným osudom, všetky spája.

•          JUDr. Mária Adamečková – sudkyňa na OS v Bratislave

•          Monika Kolčáková - majiteľka a riaditeľka tlačiarní

•          Zuzana Fornadeľová – policajtka na KRPZ v Bratislave

•          Jaroslava Lukačovičová – prezidentka účtovníckej asociácie

•          Jeanette Borhyová – Miss Universe Slovakia 2013

•          Miriama Blahušiaková – prodekanka na EU v Bratislave

•          Romana Komarňanská - trénerka, bežkyňa

•          Nelly Opalková – študentka diplomacie

Ich príbehy, ako a prečo sa beh stal ich vášňou, budú uverejnené v ONLINE Bratislava Marathon Magazíne.

„Nie je náhoda, že podporujeme práve také športové podujatie ako je dm ženský beh, nakoľko pravidelný pohyb a šport značne prispievajú k nášmu zdraviu a pohode, pričom práve krása a zdravie sú v dm ťažiskové témy. Preto veríme, že sa nám aj tento rok podarí pokoriť hranicu registrovaných bežkýň, ktoré sa v sobotu 14. septembra postavia na štart a užijú si príjemný deň plný zážitkov“, povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Registrácia prebieha na Predpredaj.sk

Všetky informácie o dm ženskom behu 2019: https://www.dm-zenskybeh.sk/

Facebookový event: https://www.facebook.com/events/1151451591669562/

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Be Cool
  • Zdroj: PR článok