UEFA rozdávala pokuty: Platiť budú za divákov Albánsko a Rumunsko

Albánski fanúšikoviaAlbánski fanúšikovia Zdroj: SITA

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) potrestala albánsku federáciu pokutou 5000 eur za to, že fanúšikovia v novembrovom stretnutí kvalifikácie EURO 2020 bučali a pískali počas francúzskej hymny. Bučanie bolo reakciou na septembrový omyl, keď na Stade de France zaznela namiesto albánskej hymna kniežatstva Andorra.

Albánci odmietli hrať kým neodznie správna hymna a duel začal s viac ako päťminútovým oneskorením, podotkla agentúra AP. Francúzska federácia dostala za omyl pokutu 20.000 eur a prezident Emmanuel Macron sa Albáncom oficiálne ospravedlnil.

Disciplinárna komisia okrem toho pokutovala rumunskú federáciu (FRF) sumou 45.000 eur za rasistické správania divákov. Rumuni čelili stíhaniu za správanie priaznivcov v novembrovom zápase kvalifikácie EURO 2020 v Bukurešti proti Švédom, keď sa z tribún ozývali urážky na adresu hosťujúceho Alexandera Isaka. Metropola Rumunska je jedna z hostiteľských destinácií budúcoročného európskeho šampionátu. Uskutočnia sa tam štyri zápasy ME. Informovala agentúra AP.

Viac o téme: UEFA Rumunsko Albánsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články