Arsenal postúpil do osemfinále FA Cupu: Kanonieri v ďalšom kole narazia na tradičný celok

Na snímke vpravo hráč Bournemouthu Jack Simpson a hráč Arsenalu Eddie NkteitahNa snímke vpravo hráč Bournemouthu Jack Simpson a hráč Arsenalu Eddie Nkteitah Zdroj: TASR/John Walton/PA via AP

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do osemfinále Pohára FA. V pondelkovom dueli 4. kola zvíťazili na pôde Bournemouthu 2:1. O góly "kanonierov" sa v prvom polčase postarali Bukayo Saka a Eddie Nketiah, za domácich už iba znížil v nadstavenom čase striedajúci Sam Surridge.

Duel nedohral obranca hostí Shkodran Mustafi, ktorého museli v 62. minúte odniesť z ihriska na nosidlách po kolízii s brankárom Emilianom Martinezom. Arsenal sa v ďalšom kole predstaví 5. marca na ihrisku Portsmouthu.

Viac o téme: Mikel Arteta FC Arsenal AFC Bournemouth Portsmouth FC