VIDEO Liverpool v pohári šokoval treťoligista, City a United neľútostne deklasovali súperov

Dejan Lovren a Callum LangDejan Lovren a Callum Lang Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

LONDÝN - Líder Premier League Liverpool neudržal dvojgólové vedenie a remizoval v stretnutí 4. kola Anglického pohára so Shrewsbury 2:2. Zverenci Jürgena Kloppa si tak zahrajú odvetný zápas o postup.

Naopak obhajcovia najstaršej európskej futbalovej trofeje z Manchestru City nepripustili prekvapenie a zvíťazili nad Fulhamom 4:0. Sláviť mohol aj ich mestský rival Manchester United, ktorý prešiel cez treťoligový tím Tranmere Rovers po výsledku 6:0, pod ktorý sa podpísalo šesť rôznych strelcov.

Liverpool sa priblížil k postupu po štvrťhodine hry, druhý gól v druhom zápase FA Cupu strelil po prieniku do vápna osemnásťročný Curtis Jones. Aktuálny šampión Ligy majstrov vedenie navýšil hneď po prestávke, kedy si do vlastnej siete zrazil centrovanú loptu obranca Shrewsbury Donald Love.

Pedro Chirivella a David Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

Komplikácie priniesla favoritom zápasu až penalta, ktorú premenil striedajúci útočník treťoligového celku Jason Cummings v 65. minúte. Ten istý hráč o desať minút neskôr využil zaváhanie obrany hostí, obstrelil brankára Adriána a zariadil opakovanie zápasu.

Hráči City si bez problémov poradili s druholigovým Fulhamom, ktorý porazili 4:0. Pomohla im k tomu aj červená karta hosťujúceho Tima Reama za faul vo vápne už v 6. minúte. Nariadenú penaltu potom premenil Ilkay Gündogan.

Domáci znásobili vedenie desať minút potom, z otočky sa trafil Bernardo Silva. Jeho gól bol stým súťažným gólom "Citizens" v tejto sezóne, čo sa inému tímu z piatich elitných európskych líg ešte nepodarilo. Po prestávke si potom aktuálne druhý tím anglickej ligy poistil postup, keď sa najprv hlavou a následne z dorážky trafil Gabriel Jesus.

United rozhodli o jasnej výhre v prvej polovici. Na podmáčanom trávniku štadiónu Prenton Park videli diváci najskôr tri zlepené góly a to kapitána hostí Harryho Maguirea, Dioga Dalota a Jesseho Lingarda medzi 10. a 16. minútou. Pred prestávkou sa potom ešte stihli trafiť po rohovom kope Phil Jones a Anthony Martial.

Necelú štvrťhodinu po polčase uzavrel skóre zápasu Mason Greenwood z penalty. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant Anglicka sa trafil v tejto sezóne vo všetkých súťažiach už desaťkrát. Manchester United si tak pripísal najvyššiu vonkajšiu výhru od februára 1999, kedy zvíťazil na ihrisku Nottinghamu Forest 8:1.

Viac o téme: Manchester United Manchester City Anglický pohár Liverpool FC Shrewsbury