Legendárny Magic Johnson zostáva optimistom: Hrať bez divákov nebude problém

Magic Johnson
Magic Johnson

NEW YORK - Legendárny basketbalista Earvin "Magic" Johnson verí, že sa prerušená sezóna zámorskej NBA dohrá a o majstrovi sa rozhodne na palubovke. Vedenie NBA prerušilo sezónu 11. marca po tom, čo mal Rudy Gobert z Utahu pozitívny test na nový koronavírus.

"Ak dostanú šancu pokračovať, všetci budú zdraví a absolvujú testy, tak budú korunovať šampióna," uviedol pre CNN. Podľa Johnsona nebude pre basketbalistov problém hrať bez divákov. "Keď odohrajú prvý duel pred prázdnymi tribúnami, zvyknú si na to. No musí to byť pre všetkých bezpečné."

Základná časť sa mala podľa pôvodného rozpisu skončiť 15. apríla a boje v play off odštartovať 18. apríla. Rozhodnutie o budúcnosti sezóny 2019/2020 nepadne skôr ako v máji, uviedol to komisár profiligy Adam Silver.

V USA evidovali v piatok popoludní vyše 460.000 prípadov koronavírusu a 16.697 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/územiach potvrdených viac ako 1,615 miliónov prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 96.000 osôb.


Tagy: NBA Magic Johnson koronavírus

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong

DISKUSIA