Súper Slovenska v problémoch s koronavírusom: Švédsky tréner chce mužstvo pripraviť aj tak

Švédsky tréner Janne Andersson a tímový lekár Anders Valentin Švédsky tréner Janne Andersson a tímový lekár Anders Valentin Zdroj: SITA/Erik Simander/TT News Agency via AP

ŠTOKHOLM - Tréner švédskej futbalovej reprezentácie Janne Andersson chce mužstvo napriek dvom pozitívnym testom na koronavírus "normálne" pripravovať na pondelkový úvodný zápas v E-skupine ME 2020 proti Španielsku.

"Hráči sú v očakávaní a aktívni," cituje slová 58-ročného kouča agentúra dpa. Podľa Anderssona mal ako prvý pozitívny test Dejan Kuluševski z Juventusu Turín. Útočníka spolu s priateľkou pozvala na večeru hráčova sestra. "Malým prekvapením bola účasť niekoľkých ďalších priateľov," prezradil tréner. Kuluševski predpokladal, že po tom, čo prekonal chorobu, sa už nemôže opakovane nakaziť.

Druhým hráčom s pozitívnym testom je stredopoliar Mattias Svanberg. "Nikto z nakazených nemá žiadne prejavy choroby," povedal lekár tímu. Švédsko je druhý súper Slovenska v základnej E-skupine na ME, duel je na programe 18. júna v Petrohrade. Dva pozitívne testy na koronavírus tesne pred šampionátom sa objavili aj v španielskom tíme. Štvrtým účastníkom skupiny je Poľsko.

Viac o téme: Švédsko Janne Andresson
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články