Parádna správa! Slovenky po skvelom výkone vybojovali striebro

Soňa Stanovská bola v Prahe najlepšou SlovenkouSoňa Stanovská bola v Prahe najlepšou Slovenkou Zdroj: Archív Soňa Stanovská

TACEN - Slovenská ženská hliadka vodných slalomárok do 23 rokov získala na MSJ v slovinskom Tacene strieborné medaily. Slovenské kajakárky Soňa Stanovská, Michaela Haššová a Kristína Ďurecová zaostali za víťaznými Francúzkami o 3,15 sekundy.

Slovenky zajazdili čisto, Francúzky mali až 4 trestné sekundy, ale napokon im to stačilo na triumf. Na treťom mieste skončila hliadka Nemecka.

V juniorskej hliadke kajakárok skončili Slovenky (Zuzana Paňková, Ivana Chlebová, Amy Mary Ryanová) šieste. Vo svojej jazde nazbierali 12 trestných sekúnd a napokon finišovali so stratou 19,65 sekundy na víťazné Nemky.

V kajakárskej hliadke mužov U23 skončili Slováci v zložení Adam Gonšenica, Peter Mráz, Matej Blaščík na 8. mieste, zvíťazili Česi.

Juniori v zložení Iľja Buran, Ondrej Macúš a Filip Stanko nazbierali šesť trestných sekúnd a s mankom 3,62 s skončili na 4. mieste za víťaznou hliadkou Slovinska.

hliadka kajak U23 ženy: 1. Francúzsko 101,9 s, SR (Soňa Stanovská, Michaela Haššová a Kristína Ďurecová) +3,15 s, 3. Nemecko +5,30

Viac o téme: Soňa Stanovská Adam Gonšenica Zuzana Paňková Michaela Haššová Kristína Ďurecová Ivana Chlebová Amy Mary Ryanová Peter Mráz Matej Blaščík