Premiéra pod olympijskými kruhmi nevyšla: Boris Makojev prehral!

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris MakojevSlovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev Zdroj: TASR/Michal Svítok

TOKIO - Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev neuspel v úvodnom kole olympijského turnaja v Tokiu v hmotnostnej kategórii do 86 kg. V stredu prehral so štvrtým nasadeným Arturom Najfonovom reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC) 0:6 na body. Makojev nedostal šancu ani v repasáži, keďže Najfonov sa neprebojoval do finále. Trojnásobný európsky šampión v semifinále podľahol nasadenej jednotke Iráncovi Hasanovi Jazdánímu (1:7).

Najfonov mal od úvodu navrch, po prvej perióde viedol 2:0 po tom, ako úspešne zaútočil na nohu Makojeva a podarilo sa mu ho vytlačiť zo žinenky. V druhej časti pridal ďalší dvojbodový zápis po podobnom útoku. Slovenský reprezentant predviedol počas celého zápasu jediný útok, ktorý však nebol úspešný. V závere už musel riskovať, no bodovať dokázal opäť len úradujúci majster Európy. "Vedel som, že bude útočiť na pravú nohu, ale aj tak som mu to dovolil. Neviem, čo sa stalo, neurobil som to dobre," povedal Makojev po zápase.

Slovenský reprezentant v zápasení Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Michal Svítok

Dvadsaťosemročný Makojev tak zažil neúspešný debut pod piatimi kruhmi. V Tokiu nezabojuje ani o bronz, keďže Najfonov vypadol v semifinále a nepotiahol slovenského reprezentanta do repasáže. "Necítim sa vôbec dobre. Bol som dobre pripravený, jeden zápas to pokazil."

Slovenský reprezentant v zápasení Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Michal Svítok

Ruský zápasník pôsobil oveľa sebavedomejšie, pomohlo mu aj to, že jeho súpera v úvode napomenuli za pasivitu. "Nedával mi kyslík, držal ma na dištanc. Urobil som len jeden útok za šesť minút, to je veľmi málo," uviedol sklamaný Makojev.

Obaja muži nastúpili proti sebe po tretí raz. Vlani na ME v Ríme zvíťazil Najfonov 3:0 a tento rok na rovnakom podujatí vo Varšave dokonca 9:0. "Chcel som, aby som mu nedal možnosť na jeho útok, ale urobil to rovnako ako aj vo Varšave a v Ríme," dodal slovenský olympionik.

"Boris opäť urobil rovnaké chyby ako na Európe. Neviem, kde nastal skrat. Vedeli sme, kde si má dať pozor. Rozoberali sme si v rámci prípravy všetky možné akcie, vedel, že súper pôjde najskôr na jednu jeho nohu, potom na druhú. Ak by mu vyšiel jeden útok, mohol vyrovnať a zápas by vyzeral inak. Podľa toho, ako bol pripravený, som si myslel, že súpera zdolá. Keď začal zápasiť, videl som, že to nie je ono," uviedol pre olympic.sk tréner slovenského voľnoštýliara Erik Cap.
      
zápase, voľný štýl do 86 kg
1. kolo (osemfinále):
Artur Najfonov (ROC) - Boris MAKOJEV (SR) 6:0 na body

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Boris Makojev Artur Najfonov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy